ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
03.03.2018, Adam Pavlíček

SDO: CEB - MHK 0:3 - Mountfield vynuloval domácí Motor a bere všechny body

Královéhradečtí hokejisté v každé ze tří třetin přidali jednu branku. Motor nevstřelil ani jednu, a hosté tedy v konečném zúčtování zvítězili 3:0. Velkou zásluhu na výhře Mountfieldu má Denis Vacek, který si připsal úspěšných šestatřicet zákroků.

Úvodní převahu měli spíše domácí hokejisté. Šimon Masopust vystihl přihrávku na modré a vydal se do útoku, svou následnou přihrávkou před branku ale nikoho nenašel. Neujalo se ani nahození Patrika Školy, a to i přesto, že před brankou ještě nebezpečně projel Jakub Čížek. Mezi třetí a pátou minutou pálili Michal Silný a Aleš Řezáč, oba ale bez tíženého efektu. Za zmínku stojí také další střela Patrika Školy, která byla velmi razantní, jenže byla některým z hráčů před brankou sražena vysoko nad branku. Asi o minutu později měli svou první šanci v utkání také hosté. Petr Poppel dostal přihrávku od Kukly, aby následně zamířil přesně do Svobody svatyně. Po polovině třetiny měl na holi vyrovnaní František Schwartz, avšak poté, co se natlačil před hostující branku, z těsné blízkosti minul pravou Vackovu tyč. V šestnácté minutě dostali Českobudějovičtí k dispozici přesilovou hru, jenže oslabení zahrál Mountfield skvěle a domácí téměř k ničemu nepustil. Spokojenější tedy mohli být Královéhradečtí, kteří odcházeli do kabin za jednobrankového vedení.

Velikou šanci zhruba po čtyřech odehraných minutách z druhých dvacet minut na zvýšení vedení měl Tadeáš Pinkas. V přečíslení dva na jednoho místo přihrávky zvolil střelu, kterou ale poslal mimo tři tyče. Naopak obrovskou šanci na srovnání měl na hokejce Jiří Michal, avšak osamocený před brankou přestřelil také on. Další nebezpečný pokus na domácí straně měl po přihrávce Vojtěcha Krcha Milan Petřík. Útočník Motoru si ale vylámal zuby jen na dobře chytajícím Denisu Vackovi. Téměř dvě minuty před koncem šli Českobudějovičtí do oslabení, a to rovnou do dvojnásobného. Mountfield uzamkl domácí celek v obranném pásmu a po jednom ze zákroků Svobody přispěchal s gólovou dorážkou Tadeáš Pinkas. Po druhé periodě tedy 0:2 z pohledu Jihočechů.

V poslední části utkání Jakub Čížek a ani David Kašpar se svými pokusy neuspěli. Poté přišlo vyloučení z řad domácích. V přesilové hře přihrál Kukla na Dominika Sklenáře, který se poté se svým projektilem také zapsal do střelecké listiny. Na tento zásah mohli domácí zareagovat proměněním dvou přesilových her, které přišly téměř hned po sobě. Za dnešní výhrou Hradce Králové stál dnes také Denis Vacek, který neumožnil gólovou radost ve čtyřicáté deváté minutě jak Krchovi, tak ani Šafářovi. A pohotově zasáhl také proti razantní střele Šimona Masopusta. Upravit skóre na 4:0 z pohledu Mountfieldu mohl Dominik Sklenář, který nenápadnou střelou rozezvučel jen tyč domácí branky, ale protože se tak nestalo, toto utkání skončilo tříbrankovým rozdílem.

Ohlasy po zápasu

Milan Dančišin (České Budějovice): Bez gólu se vyhrát nedá. Šance jsme si vytvořili, ale bohužel jsme přišli o bodový zisk tím, že jsme byli zbytečně vylučovaní. Rozhodla přesilovka pět na tři.

Pavel Suchý (Hradec Králové): Myslím, že pro nás byl důležitý začátek, ve kterém jsme měli oslabení, ale přežili jsme je. Od toho se odvíjelo to, že jsme nedostali gól. Naopak jsme skórovali od modré čáry, kdy byl pokus ještě tečovaný, takže začátek byl pro nás opravdu důležitý. Ve druhé třetině jsme přidali druhý gól, při kterém to kluci dobře sehráli. Třetí třetinu kluci zahráli výborně dozadu, neinkasovali a soupeři nedali moc šancí. Věděli jsme, že soupeř bude v poslední periodě tlačit a bude chtít dát branku, ale jak říkám, zvládli jsme to, takže spokojenost.

Sociální sítě

20. narozeniny dnes slaví obránce Motoru Ivan Lytvynov! Přejeme všechno nejlepší, hodně zdraví a taky extraligových startů za náš...

Brankář Marek Dvořák dnes slaví 19. narozeniny! Gratulujeme, přejeme všechno nejlepší a co nejméně obdržených branek! ??

Už jste připraveni na extraligovou sezonu?! ??My už téměř ano! Dnes @hochreklama připravuje led, na kterém budeme hrát poprvé po...

Třetím nejlepším střelcem v jednom zápase nejvyšší soutěže v historii je i českobudějovický Vintíř Němec. Podívejte se na celou...