ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
30.09.2017, Karel Svoboda

SDO: CEB-PAR 5:3 - Starší dorost se veze na vítězné vlně

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Starší dorostenci prodloužili vítěznou sérii výhrou nad pardubickými mladíky. Po dvou třetinách byl stav zápasu vyrovnaný, ale ve třetí třetině dokázali Budějovičtí překlopit skóre na svou stranu.

V úvodní třetině se hrál poměrně svižný hokej. Pardubičtí otevřeli skóre již v první minutě, kdy zmatku před Svobodou využil Jiří Bucek. Domácí ale ve 14. minutě dvěma góly skóre otočili. Nejprve se výstavní dělovkou trefil Tomáš Hubata a po chvilce zaskočil Nečase pohotovou střelou na bližší tyč Ondřej Vaculík. Pardubičtí trenéři zareagovali výměnou brankáře.

Ve druhé třetině dokázali Pardubičtí srovnat stav utkání, kdy se po rychlé kombinaci trefil Radek Šír, který nasměroval střílenou přihrávku za Svobodova záda. Tempo hry malinko přibrzdilo několik vyloučení, ale v závěru třetiny dostaly oba týmy možnost trestného střílení. Jak hostující Bucek, tak domácí Krcho soupeřova brankáře nepřekonali.

V úvodu poslední třetiny využil rychlého přečíslení domácích Matyáš Grossmann, který svižnou střelou mezi Růžičkovy nohy vrátil vedení domácímu celku. Když v polovině třetiny zužitkoval přesilovku Jiří Egert, který si ukázkově tělem odstavil hostujícího obránce a zavěsil pod horní tyčku, bylo v Budvar aréně již mnohem veseleji. Východočeši se ale nevzdali a dokázali šťastným gólem v přesilovce snížit. Po sérii odrazů se kotouč dostal až k nikým nehlídanému Jiřímu Buckovi, pro něhož již nebyl problém jej zasunout za bezmocného Svobodu. Necelé tři minuty před koncem zkusili hosté power-play, ale jejich snahu rázně uťal Aleš Řezáč, který uklidil kotouč do prázdné pardubické branky.

Ohlasy po zápasu

Radek Bělohlav (CEB): Dnes to byl oproti včerejšku rozdílný zápas. Utkaly se dva ofenzivní týmy, které se snaží hrát hokej. My jsme utkání rozhodli trpělivou hrou ve třetí třetině, kde jsme odskočili a s menšími komplikacemi jsme vedení udrželi.

Michal Mikeska (PAR): Neustále se potýkáme se stejnou věcí. Osobní nezodpovědnost, nedůraz. Všichni hráči si myslí, že by měli dostat smlouvu v A-týmu a podle mne zatím to na to vůbec nevypadá. Naším největším problémem je osobní nezodpovědnost ve hře, tam to všechno začíná, tam to všechno končí.

Sociální sítě

Před 105 lety se narodil bývalý útočník Bohumil Lejsek. V ČB hrál v 1 sezoně, zaznamenal 1 mistrovský gól. Zasáhnul do slavného...

Výborně! Na ledě @azhavirov jsme vyhráli 5:2 a vezeme další výhru! #chanceliga #HAVvCEB

REPORT: Havířov - Motor 2:5Je to tam! Z Havířova se vracíme s plným bodovým ziskem a v čele tabulky navyšujeme svůj náskok na tři...

Těžký duel čeká Motor na ledě třetího Havířova. Podle slov trenérů půjde o jedno z nejtěžších utkání první čtvrtiny. Jaký je váš...