19.12.2009, Miroslav Mayer

SDO: CEB- PCE 3:4 Domácí sahali po bodu

Č. B u d ě j o v i c e - Tým staršího dorostu prohrál v domácím zápase s týmem Pardubic 3:4. V zápase doplatil na velký počet vyloučených hráčů a to hlavně ve druhé třetině. Domácí držel svými zákroky vynikající brankář David Gába. Přesto sahali domácí po bodu, ale hosté dali necelé dvě minuty před koncem rozhodující branku. Každopádně se domácí za svůj výkon v oslabené sestavě nemusí stydět.

Domácí mužstvo opět nastoupilo v oslabené sestavě. Hlavně obrana byla velmi mladá a v této kategorii nezkušená. Přesto se v první třetině nedopustila vážnější chyby. Diváci mohli sledovat velmi dobrý dorostenecký hokej plný nasazení a bojovnosti. Šance byly na obou stranách a brankářům rozhodně zima nebyla. První se osmělili domácí a Bernat měl také první střelu na branku. Pak naopak chvíli úřadovali hosté, ale šance Březiny, Procházky a Vychutky zlikvidoval domácí brankář Gába. Z domácí šancí stojí za zmínku únik Švece, který místo dokončení nájezdu volil střelu a tu brankář Langhamer chytil. První se přeci jen radovali domácí. Eddie Turek obroužil branku a zasunul puk k tyči, kterou si brankář nestačil dobře pohlídat. Hosté odpověděli Chmelařem, jehož střela zasáhla masku domácího gólmana. V posledních minutách třetiny došlo i k prvním vyloučením. Žádné další branky už nepadly a tak domácí po první třetině vedli 1:0.

Do druhé třetiny vkročili lépe domácí. První nebezpečnou střelu měl Turek. Ovšem to bylo na dlouho od domácích vše. Aktivity se ujali hosté a přitlačili domácí před jejich brankáře a ti pak byli nuceni faulovat. Ve druhé třetině domácí pykali celkem pětkrát a to je moc. Navíc je pardubičtí hokejisté trestali. Nejprve využili přesilovku pět na tři. Po půl minutě se trefil do okryté branky David Březina. Odpovědí byla samostatná akce Rouska, kterou zlikvidoval Langhamer. Pak už opět úřadovli hosté. Ti se vrhali do útoku a domácí bránili a nestačili zakládat útočné akce. Hosté nakonec využili další přesilovku. To se Daniel Vachutka přesně trefil nad rameno domácího brankáře. Brankář Gába držel domácí mužstvo ve druhé třetině nad vodou. Vychytal množství šancí a dlouho držel hosty v šachu. Nakonec musel ve druhé třetině dvakrát lovit puk ze své sítě. Hosté tak po druhé třetině vedli 2:1.

Do závěrečného dějství nastoupili hosté útočně naladěni. Navíc dohrávali přesilovku a měli v ní šanci na zvýšení náskoku. Březina měl hned dvě nadějné možnosti, ale vždy mu stál v cestě Gába. Pak měli domácí možnost hrát přesilovku a podařilo se jim vyrovnat. Od modré střílel Liška a Tomáš Rousek tečoval jeho střelu do branky. Další šanci měl pardubický Veselý, který se obtočil kolem Pařízka a byl sám před Gábou, který šanci zlikvidoval. Nakonec hosté přidali další branku. Po zmatku v útočné třetině se k puku dostali hosté a Patrik Moučka zakončil svoji akci střelou pod břevno domácí branky. Pak dostali i domácí možnost hrát přesilovku pět na tři. Začátek se jim příliš nepovedl. Nejprve trefuje Plášil tyčku, ale domácí se neusadili před brankou. Další Plášilova střela vypadla Langhamerovi a do branky ji prostřelil Martin Sekera. Šanci na zisk všech bodů měli pardubičtí hráči. Nikým nehlídaný Procházka dostal přihráku, ale jeho volej šel vedle. Nakonec se hosté dočkali čtvrté branky. Jejím autorem byl David Březina, který tak zajistil hostům zisk tří bodů. Domácí sice ještě odvolali brankáře a vzali si oddechový čas, ale nakonec ještě pardubický útočník Šťastný trefil tyčku opuštěné branky. Hosté byli od druhé třetiny o něco lepší a odváží zaslouženě body do Pardubic.

Jaroslav Liška (HC České Budějovice): Dneska jsme si nezasloužili vyhrát. Bohužel musím říct, že hlavně za druhou třetinu jsme si to nezasloužili. Podržel nás brankář Gába, který měl každou třetinu přes dvacet zákroků. V závěru jsme zvládli přesilovku pět na tři, ale po indivduální chybě jsme inkasovali.