08.10.2010, Matěj Mayer

SDO: CEB - PCE 5:4 - Bárta odstartoval dvěma brankami

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost HC České Budějovice, pod vedením trenérské dvojice Jan Trummer - Milan Stárek, ukončil šňůru čtyř porážek v řadě. V pátečním utkání na II. ploše Budvar Arény se starším dorostencům podařilo porazit Pardubice 5:4. Utkání odstartoval dvěma brankami Jiří Bárta. Domácí měli zápas pod kontrolou až do 56. minuty, kdy se po obdržené brance museli ještě za stavu 5:4 bát o výsledek. Nakonec však Pardubice k ničemu nepustili a vedení uhlídali.

Utkání na druhé ploše Budvar Arény mezi Pardubicemi a domácím mužstvem HC České Budějovice začalo svižně. Ve třetí minutě unikl hostům domácí forvard Jan Salák, který byl osamocen mezi kruhy. Jeho střela zprvní ale neprošla. O tři minuty později se domácí přeci jen mohli radovat z prvního úspěchu. Po velmi chytré přihrávce Bohumila Svobody, se krásným blafákem do bekhendu prosadil Jiří Bárta - 1:0. Pět minut před koncem první části hry se domácí prosadili podruhé a opět u toho byl Jiří Bárta, který se trefil ve skrumáži před brankou - 2:0. Hosté se však s náskokem soupeře nechtěli nechat zastrašit a tři minuty před sirénou ještě snížili. Domácí obraně ujel Daniel Vachutka a zavěsil pod horní tyčku - 2:1. První dějiství tedy skončilo 2:1.

Začátek druhé třetiny opět patřil domácímu mužstvu. V přesilové hře se sám před brankářem Pardubic ocitl po přihrávce Saláka David Bílek a nadvakrát překonal ležícího gólmana - 3:1. Ve 24. minutě měli Pardubice možnost 1:25 hrát přesilovou hru pět proti třem. Branku z ní však nevytěžili. V největších šancích se ocitl Patrik Moučka, toho ale Podskalský vždy vychytal. Ovšem v momentě, kdy se vrátil na led pátý českobudějovický hráč, se domácí radovali potřetí. Hostům ujel domácí kapitán Jan Trummer a střelou o tyč zvýšil vedení Českých Budějovic - 4:1. Po této brance hosté vystřídali brankáře a vzali si oddechový čas. To se později ukázalo jako dobrý nápad. Téměr ihned po zahájení hry se totiž hostům podařilo vedení domácích snížit. Střelu vyraženou Podskalským uklidil za brankářova záda Adam Chmelař - 4:2. Ve 28. minutě vstřelil branku Jonáš Beneš, rozhodčí jí ale neuznali pro posunutí branky. O tři minuty později se pro změnu prosadili hosté. Po velkém důrazu v brankovišti snížil na 4:3 Adam Chmelař. Uběhlo 53 sekund a domácí opět své vedení navýšili. Autorem branky byl opět Jan Trummer, který se rychle zorientoval před brankou Pardubic a zvýšil na 5:3. Toto byl poslední gólový zápis druhé třetiny.

Po bohaté druhé části hry následovala chudá třetí třetina. Nejprve hosté opět měnili brankáře a pak se již mohlo začít. Hra byla celkem vyrovnaná a domácí si své vedení hlídali. Pojistit ho mohl Jan Salák, který jel v 55. minutě sám na brankáře. Napoprvé ho nepřekonal a napodruhé zastavila jeho pokus až tyč. Ukázalo se, že to domácí ještě mohlo mrzet, protože z následného protiútoku skórovali Pardubice. Opět ve skrumáži před Podskalským se nejlépe zorientoval Jakub Řezníček a dal hostům naději na zvrat - 5:4. Od 58. minuty hráli hosté bez brankáře a snažili se skóre vyrovnat. To se jim ale díky dobré obranné práci domácích nepodařilo a všechny body tak zůstávají v Českých Budějovicích.

Jan Trummmer,trenér HC České Budějovice: Dnes jsme sehráli nejlepší utkání od začátku sezóny. Když jsme vedli,tak se nám stávalo, že kluci byli trochu lehkovážní při dobruslování do obranného postavení. V závěru jsme měli štěstí, že jsme si udrželi náskok jednoho góla a udrželi jsme vítězství.