17.03.2010, Matěj Mayer

SDO: CEB - PCE 6:3 - Jasná domácí výhra

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost HC České Budějovice vstoupil vítězně do čtvrtfinále play-off. V posledním zápase Budvar aréně porazili HC Eaton Pardubice 6:3. V utkání měli náskok již 5:0. Na začátku třetí dvacetiminutovky ale soupeř náskok stáhl na 5:3. Ani v závěru už se Pardubickým vyrovnat nepodařilo a naopak ještě inkasovali. První dvě branky zápasu vstřelil reprezentační útočník Tomáš Rousek.

Utkání začalo svižně již od prvních minut. O něco aktivnější byli domácí. Po střele Štěpána od modré čáry se od mantinelu puk odrazil ke Koblasovi, který mohl otevřít skóre. Langhamer se však stihl včas přemístit a zabránil puku v přejetí brankové čáry. Ve 4. minutě se to ale domácím přeci jen povedlo. Po střele Babky se puk odrazil k Tomáši Rouskovi, který puk pohotově uklidil za Langhamerova záda. Pak se k šancím začali dostávat i hosté z Pardubic. V té největší neuspěl Radim Zrůst, jehož pěknou střele zlikvidoval nádherným zákrokem brankář Bláha. V 16. minutě uháněl v oslabení na branku Pardubic Tomáš Rousek. Hostující obránce ho ale zahákoval a bylo nařízeno trestné střílení. K němu se postavil sám Tomáš Rousek a povedlo se mu Langhamera překonat a svou druhou brankou v utkání zvýšil na 2:0 pro domácí. Ke konci třetiny byli domácí ve velkém tlaku, avšak Švihálek ani Předota své šance nevyužili. Do kabin se šlo za stavu 2:0.

Druhá třetina začala pěkně zostra. Už ve druhé minutě potrestal chybu v rozehrávce Pardubic Michal Švihálek, který se prezentoval pěkným blafákem do bekhendu. O pár sekund později se prosadili domácí po čtvrté. Pěknou střelou překonal Langhamera Adam Přibyl. O dalších pět minut později už to bylo dokonce 5:0. V situaci dva na jednoho poslal Přibyl pěknou přihrávku Lukáši Moudrému, který pohotovou střelou překonal Langhamera a vyhnal ho z brány. Po této brance začali šance na obou stranách ubývat a vypadalo to, že domácí mají zápas pojištěn. Do šaten se šlo za stavu 5:0.

Začátek třetí třetiny byl opět velmi ostrý. Ve druhé minutě se povedlo domácí vstřelit první branku zápasu a snížili na 5:1 zásluhou Jaroslava Moučky. Co víc, hostům se povedlo dát ihned po této i další branku. O tu se postaral Tomáš Šťastný, který si najel před bránu, dostal přesnou přihrávku a překonal zprvní Bláhu. Domácí si po této brance vzali time-out, ale ani to nepomohlo. Téměř ihned po zahájení hry se Pardubice opět prosadili! Prosadil se opět Jaroslav Moučka a hostům už scházeli pouhé dvě branky. Pak mohli Pardubice opět snížit, když měli možnost hrát dlouhou přesilovou hru pět na tři. Žádnou šanci však nevyužili, ikdyž trefili i tyč. Ke konci zápasu v další přesilovce mohli domácí opět skórovat, ale puk poskakující po čáři nebyli schopni doklepnout do brány. Chvíli za Bláhu skvěle zaskočil i obránce Karel Plášil, který zabránil jistému gólu. Hned z protiútoku se ale prosadil domácí Roman Bernat, který uzavřel účet utkání.

Ohlasy trenéra Lišky zítra v samostatném článku.