22.10.2010, Matěj Mayer

SDO: CEB - PIS 4:2 - Čtvrtá domácí výhra v řadě

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorostenci HC České Budějovice v pátečním utkání přehráli Písek a i přesto, že prohrávali, nakonec utkání otočili do zdárného konce. Jedná se tedy o jejich čtvrtou výhru v řadě na domácím hřišti. V 16. minutě se Písek ujal vedení, v druhé třetině snížil Svoboda a ve třetí části hry se Svoboda trefil ještě dvakrát a dokončil hattrick. Konečný výsledek byl 4:2 pro domácí.

První šance zápasu se zrodila ve 13. minutě, kdy ujel domácím Filip Vlček, ten ale zakončil vedle brány. V 15. minutě naopak zahrozila posila českobudějovických z juniorky. Michal Švihálek se z pravé strany nebezpečně tlačil před branku, ale jeho průnik brankou také neskončil. O pár sekund později se už diváci dočkali první branky. Domácí obránce Pařízek si nerozuměl s Gábou a toho využil domácí forvard Martin Záhora a uklidil puk za domácího brankáře - 0:1. Do konce vyrovnané první třetiny už se nic nestalo.

V úvodu druhé třetiny orazítkovali domácí tyčku. Po Salákově pěkné přihrávce do ní napálil puk domácí Svoboda. O tři minuty později už se ale ten samý hráč trefil. Emil Švec ho chytrou přihrávkou našel volného před brankou a Bohumil Svoboda vyrovnal stav utkání - 1:1. Pak měl šanci domácí Bílek, ale ten už tak úspěšný nebyl. Ke konci první třetiny trefil tyčku opět David Bílek, po rychlém průjezdu středním pásmem. Po druhé třetině svítil na tabuly vyrovnaný stav.

Začátek třetí třetiny byl z pohledu domácích fantastický. Hned na začátku se po Bártově přihrávce natlačil před Havelce obránce Karel Plášil a poslal domácí do vedení - 2:1. To však ještě nebylo všechno, ani minutu na to se domácí radovali znovu. Bohumil Svoboda se prosadil po přihrávce Beneše a domácí vedli již o dvě branky - 3:1. Ve 40. minutě jel písecký Reiniš sám na Gába Kypta ho zahákoval. Rozhodčí nejdřív nenařídil trestné střílení a to velmi rozzlobilo kapitána Flipa Vlčka, který za protesty obdržel trest do konce utkání. Trestné střílení se nakonec jelo a sám postižený Reiniš ho neproměnil. Když už to vypadalo, že se utkání dohraje bez dalšího gólu, prosadil se Písek. Naději hostům dal obránce Miroslav Pícha, ten prostřelil Gábu ranou od modré čáry - 3:2. Naději ale rychle ukončil Bohumil Svoboda, ten se střelou z první prosadil v prostoru mezi kruhy a dokonal hattrik. Dal také výsledku utkání definitivní podobu - 4:2 .

Jan Trummer, trenér HC České udějovice: Dnes jsme odehráli solidní utkání. Písek přijel s jasnou taktikou čekat na brejky, nebo na naše chyby. Kotouče z obranného pásma jednoduše vyhazovali a my jsme se k nim těžko dostávali. První třetinu se k nám skoro vůbec nedostali a přesto jsme inkasovali první branku. Ve třetí třetině dal krásnou branku Plášil. Další branku dal po krásné kombinaci s Benešem Svoboda. Ten měl dobrý den, kdy dal tři branky a závěr utkání sme si pohlídali.