ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
13.09.2014, Miroslav Mayer

SDO: CEB - PIS 9:1 - Probuzení staršího dorostu odnesl Písek

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Starší dorost HC Motor se rozjel na plné obrátky a odnesl to sousední Písek. Budějovičtí byli po celý zápas jasně lepší a diktovali tempo i skóre zápasu. Písečtí nestačili v žádné herní činnosti a tak první jihočeské derby vyhráli Budějovičtí.
Před zápasem na tom byla obě mužstva stejně. Tři zápasy a nula bodů. Na hřišti to ovšem vypadala úplně jinak. Písečtí působili, jako kdyby jeli do Českých Budějovic několik hodin, a ještě jsou k smrti unaveni a domácí zase vypadali, že jim někdo po dlouhé době půjčil puk a oni si mohou konečně zahrát hokej. Budějovičtí totiž na soupeře doslova vlétli a než se stačili Písečtí vzpamatovat, už domácí vedli. Michal Bláha se dobře zorientoval v chumlu před brankou a poslal puk do sítě. Za půl minuty chybovali Písečtí v rozehrávce ve vlastním pásmu a za to je potrestal Natan Vráblík. Třetí gól padl po minutě a něco, když František Bárta našel Ondřeje Kachyňu a ten se nemýlil. Písek si vzal oddechový čas, ale podařilo se mu je zpomalit přísun branek, protože na ledě dominovalo stále jen jedno mužstvo. Další gól dal Ondřej Šulek, který si našel puk u mantinelu vybruslil před branku a přesně vymetl horní růžek branky. Zkázu hostů dokonal při přesilové hře Jakub Doktor a bylo po hře. Navíc hosté přišli o Jana Šergla, který si ostře vyšlápl na Vráblíka a musel za to do kabin.

Ve druhé části ještě domácí dohrávali přesilovku a přidali další branku. František Bárta našel před brankou dobře postaveného Jakuba Jiřince a ten jen šikovně nastavil hůl a usměrnil puk. Branky se dočkali i hosté a to z rychlého protiútoku. Vojtěch Šubrt zatáhl puk, našel najetého Jana Radoše a ten trefil pod horní tyčku. Pak hosté přeci jen trochu přidali a měli nějaké šance. Domácí se nadechli a pokračovali ve své hře. Další tlak vyústil v branku a trefil se tentokrát Jan Bárta při hře před brankářem. Budějovičtí byli aktivnější i při oslabení a odměnou jim byla branka. V poslední minutě dojel Jan Bárta vyhozený puk, pohrál si z obráncem a téměř z brankové čáry perfektně vymetl horní růžek branky.

V závěrečné třetině byl vidět stejný obraz hry. Domácí tlačili, a když už to vypadalo, že se Písek ubrání, tak skórují. Tentokrát Erik Bahula přesně trefil odražený puk. Vzápětí odmítli Šulek a Bahula přidat desátý gól, když neproměnili svoje vyložené šance. Hon na branku číslo deset se stále prodlužoval a domácí ho moc chtěli vstřelit. Hosté naopak skoro rezignovali na útok a věnovali se cele bránění. Budějovičtí i přes velkou snahu svůj desátý gól nedali, ale nemusí smutnit. Potěšili diváky i trenéry svým dobrým výkonem a chutí do hry.

Sociální sítě

G-car index v prosinci má hned dva vítěze. Na auto od společnosti G-car se mohou těšit Jakub Suchánek a Zdeněk Doležal!

V každém zápase potvrzuje, že je hokejovým obojživelníkem. Málokdo si ho asi umí v poslední době představit jinde než na pozici...

Další série výher končí, na domácím ledě jsme prohráli s @hcslavia po prodloužení. #CEBvSLA #chanceliga

Dnes nás čeká Slavia a my nastoupíme v této sestavě! Váš tip na výsledek? #hcmotor #dnesnisestava #chanceliga #CEBvSLA

×
×
Dnes v 12:00 | U20
ČEZ Motor Č. Budějovice
HC Sparta Praha
×
×
Dnes v 17:00 | Muži
VHK Robe Vsetín
ČEZ Motor Č. Budějovice
×
×
Dnes v 13:00 | U17
HC Dukla Jihlava
ČEZ Motor Č. Budějovice