15.02.2013, Petr Kaše

SDO: CEB - PLZ 6:2 - Dorostenci si poradili s Plzní

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Dalším kolem pokračovala nadstavbová část Extraligy starších dorostenců. V ní se Jihočechům příliš nedaří, z posledních osmi utkání vyhráli jediné a patří jim poslední místo. Postavení v tabulce však nebylo v utkání proti čtvrté Plzni znát a domácí si zaslouženě připisují tři body. Dvě branky zaznamenal Václav Pašek.

Obě mužstva začala opatrně a v úvodních minutách byl k vidění převážně souboj o střední pásmo. První šanci na změnu skóre dostali v šesté minutě hosté. Za nedovolené bránění byl vyloučen Žáček, ale Indiánům se v početní výhodě příliš nedařilo a Sovu prakticky neohrozili. A tak udeřilo na druhé straně. Václav Pašek se ocitl osamocený před brankou a z bezprostřední blízkosti překonal Pacla – 1:0. Do konce první části doslala obě mužstva výhodu přesilové hry, ale skóre se již neměnilo.

Na začátku druhé části se domácím podařilo své vedení navýšit, když pokračující přesilovku ze závěru první části přetavil ve druhou branku David Ruda2:0. Ten využil ideální přihrávku Radka Prokeše, který obkroužil branku a zadovkou našel svého spoluhráče před prázdnou brankou. Minutu a půl na to vyhnal Pacla z branky Plzně Luboš Rob, jehož střela skončila mezi betony plzeňského brankáře – 3:0. Hostům se podařilo snížit ve 29. minutě zásluhou Richarda Kristla, který tvrdou střelou nedal Sovovi šanci – 3:1. Domácí poté měli ještě několik dobrých příležitostí k navýšení svého vedení, ale hostující obrana, v čele s novým mužem v brankovišti Kunešem, odolala.

Hned z kraje závěrečné části se domácím povedl stejný kousek jako ve druhé části. Přesilovku, kterou rozdělila druhá přestávka, využil Radek Prokeš zásluhou přesné dorážky – 4:1. Hosté odpověděli trefou Jiřího Uhlíka, jenž po závaru před Sovou zakončoval do poloprázdné branky – 4:2. Radost ze snížení vydržela Západočechům jen necelé dvě minuty. Petr Panáček se dostal ke střele z levého kruhu a mířil přesně nad rameno Kuneše – 5:2. Vteřinu před koncem utkání ještě kosmeticky upravil skóre svou druhou brankou v utkání Václav Pašek 6:2. Luboš Rob tvrdě vypálil, Kuneš pouze vyrazil kotouč před sebe, a pro českobudějovického útočníka nebyl problém zasunout kotouč do odkryté klece. Jihočeši si tak do tabulky připisují tři body, přesto zůstávají v tabulce poslední.