ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
15.12.2016, Denisa Józsová

SDO: CEB - TRI 4:6 Molin rozhodl o výhře Ocelářů

Ve čtvrtek přivítal starší dorost soupeře z Třince. Domácím tento zápas nevyšel a Třinec si po zásluze odvezl všechny tři body. Nejvýraznější postavou zápasu byl rozhodně Dominik Molin z Třince, který si připsal pět bodů, z toho čtyři za góly.

Začátek první části patřil spíše hokejistům Třince, ovšem žádná z jejich střel se neujala. Domácí se poté sebrali a začali se soupeři vyrovnávat. Slávik měl dobrou příležitost při přesilovce, ale ta zůstala nevyužita. Také Třinečtí si připsali větší šanci, tu ovšem dokázal Ovsjannikov pokrýt. Jako první se prosadil domácí Motor. Skvělou individuální akcí se zaskvěl Sebastian Slávik, který si vzal puk ve středním pásmu, přes tři protihráče se dostal ke střele a jeho rána, mířící do šibenice, nedala Ochmanovi šanci zasáhnout. Slávik měl další velkou šanci, když jel sám na brankáře, ale byl podražen. Dostal tak k dispozici trestné střílení. Jenže Ochamn tentokrát minisouboj vyhrál a Slávikovi puk vypíchl. Po první třetině tak vedl Motor 1:0.

Na začátku druhé třetiny se nechal vyloučit hostující Najsar. Jenže Oceláři s oslabením naložili nejlépe, jak mohli. Nejenže nedostali gól, ale dokonce ho sami vstřelil. Situaci dva na dva vyřešil Dominik Molin střelou, která skončila v síti. Krátce nato se už Třinečtí radovali, bohužel pro ně trochu předčasně, protože Ovsjannikov dokázal udržet kotouč před brankovou čárou. Poté měl šanci Papaj, který jel sám na domácího gólmana, ale ten hokejisty Motoru podržel. České Budějoviec si také připsali dvě velké šance. První z nic byla situace dva na jednoho, ale Matys velkou příležitost nezužitkoval a puk poslal mimo odkrytou bránu. Matys měl šanci na opravu, ovšem jeho únik dokázal Ochman pokrýt. Třinečtí poté ukázali, jaký umí hrát hokej. Raška obral v útočném pásmu a neservíroval ho Dominiku Molinovi, který neměl problém odkrytou část branky trefit. Michal Papaja vypálil a jeho ránu zastavila až síťka v brance. Třinečtí si ještě zahráli přesilovku a využili jí. Třinečtí rozebrali domácí obranu, puk se dostal k Renému Najsarovi, jenž trefil šibenici a navýšil náskok na tři góly.

Oceláři začali ve velkém i třetí část hry, kdy Dominik Molin po další brance zkompletoval hattrick. Sedm minut nato hrál Třinec přesilovou hru, kterou dokázal znovu využít. Gól nedal nikdo jiný než Dominik Molin, kterému poslal skvělý pas Marguš a pro něj již nebyl problém poslat puk do odkryté sítě. Ovšem domácí se ještě dokázali vzchopit. Hráči Motoru se dostali do úniku dva na jednoho. Egert našel svou přihrávkou Lukáš Práška, který poslal puk za Ochmana. Čtrnáct vteřin nato dokázal domácí tým vstřelit ještě další gól. Po zákroku třineckého brankáře si puk nejrychleji našel Jiří Egert, který poslal puk za záda gólmana Ocelářů bekhendovou střelou. Budějovice se ještě snažily a dokázaly vstřelit ještě jeden gól. Patrik Škola vypálil od modré, přestože jeho střela nebyla nějak prudká, skončila v brance. Bohužel pro domácí tento gól přišel 30 vteřin před koncem a na vyrovnání stavu již čas nezbyl. Oceláři si tak po zásluze odvážejí tři body za výhru v základní hrací době.

Sociální sítě

20. narozeniny dnes slaví obránce Motoru Ivan Lytvynov! Přejeme všechno nejlepší, hodně zdraví a taky extraligových startů za náš...

Brankář Marek Dvořák dnes slaví 19. narozeniny! Gratulujeme, přejeme všechno nejlepší a co nejméně obdržených branek! ??

Už jste připraveni na extraligovou sezonu?! ??My už téměř ano! Dnes @hochreklama připravuje led, na kterém budeme hrát poprvé po...

Třetím nejlepším střelcem v jednom zápase nejvyšší soutěže v historii je i českobudějovický Vintíř Němec. Podívejte se na celou...