18.03.2011, Matěj Mayer

SDO: CEB - VSE 1:3 - Další prohra Jihočechů

Č. B u d ě j o v i c e - Staršímu dorostu HC České Budějovice se v poslední době příliš nedaří. Z posledních sedmi zápasů hned pět prohráli a neprokazují tedy před play-off ideální formu. Pozitivní ale je, že Jihočeši skončili na druhém místě po základní části. V pátečním utkání dokázali domácí vyhrát první třetinu, ale Vsetín dvěma brankami ve druhé části zvrátil utkání a v posledních sekundách ještě přidal jeden zásah do prázdné branky. Jedinou branku domácích vsítil Luboš Rob.

Do utkání vstoupili aktivněji hosté. V 8. minutě rozezvučel brankovou konstrukci hostující kapitán Pecl ranou od modré čáry. O chvíli později ujížděl na Gábu Ptáčník, ale ani ten neuspěl. V 11. minutě jel po pěkné přihrávce Pecla sám na Gábu Kývala. Tomu se ale nájezd příliš nepovedl a domácí brankář ho vychytal. Ke konci třetiny se překvapivě dostali ke slovu pasivnější domácí. Luboš Rob vjel před branku a pohotovou střelou z otočky otevřel skóre utkání. Po první třetině byl stav mírně nezasloužený pro Vsetín, který byl v první třetině lepší.

Ve druhé třetině zaujal brankový moment v čase 25:30. Martin Kohout zachytil vyhození českobudějovických, udělal dva kroky a pumelicí překonal Gábu. Ve 27. minutě se pro změnu připomněli domácí. Pěknou kombinaci s Trummerem zakončil Bárta do tyče Kohnovy branky. O minutu později bylo domácím horko. Kypta chyboval na modré čáře a hosty mířící ve dvou na Gábu zastavil ofsajd. O moment později uháněl sám na Kohna Emil Švec. Nedokázal ale vymyslet nic světoborného a branáře Vsetína nepřekonal. Ve 29. minutě měl před sebou po přihrávce Svobody odkrytou branku Bárta, v cestě mu ale stál hostující bek. Ke konci druhého dějství se prosadili hosté. Vsetínský obránce Pecl úspěšně napadal za domácí brankou a pohotově přihrál Dominiku Pokornému, který se nezmýlil.

Ve třetí třetině nebyl k vidění příliš zajímavý hokej. První vážnější šance nastala až v 51. minutě, když byl po Benešově přihrávce sám před Kohnem Tomáš Pich. Toho zfauloval Kývala a byla z toho tedy alespoň přesilovka domácích. Rozhodčí se rozhodli vyloučit Pecla, který pouze čistě dohrával hráče u mantinelu a poslal tak Vsetín do tří. 1:07 dlouhou dvojnásobnou přesilovou hru domácí nejenom, že nevyužili. Oni se dokonce dostali pouze k jedné střele! To byl zlomový moment zápasu. České Budějovice totiž promarnili šanci k vyrovnání. Minutu před koncem utkání si Jihočeši ještě odvolali brankáře a pokoušeli se s utkáním ještě něco udělat. Nic však nevytvořili a naopak - dovolili Vsetínu ještě uzavřít skóre utkání. V čase 59:26 jeli sami na jediného bezmocného obránce Škopka Tobola a Štrbík. Puk do prázdné branky nakonec dopravil Dominik Tobola a uzavřel tak definitivně gólový účet. Vsetín si z jihu Čech odváží zaslouženě tři body.