17.12.2011, Matěj Mayer

SDO: CEB - ZLN 2:6 - Ve druhé části soutěže zatím bez bodu

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Starší dorost se snažil napravit si reputaci po včerejší porážce s Brnem. To se ale Jihočechům nepovedlo. V utkání sice vedli ještě před koncem druhé třetiny 2:1, pak však soupeř zlomil utkání brankou sekundu před koncem druhé třetiny a dalším gólem hned na začátku třetiny třetí. Českobudějovičtí se nedokázali ve třetím dějství prosadit a ke konci zápasu dovolili dát soupeři ještě dva góly do prázdné branky. Luboš Rob je autorem obou českobudějovických branek.

Utkání se Zlínem bylo pro Jihočechy druhým zápasem ve dvou dnech. V první třetině to však příliš znát nebylo. První přesilovou hru hrál Zlín a dokázal si vytvořit v pásmu domácích velký tlak. Českobudějovické držel především dobře chytající slovinský brankář Trelc. Do velké šance se domácí dostali v 10. minutě. David Bílek předvedl pohlednou individuální akci a ke vstřelení branky příliš mnoho nechybělo. O chvíli později zase dobře zakombinovali hosté. Galuška připravil dobrou pozici pro Matulu a s jeho střelou měl Trelc problémy. Ve 14. minutě dokonce zazvonila tyč domácí branky po střele Dalajky. Netrvalo dlouho a diváci se dočkali první branky zápasu. Žáček střílel od modré čáry a ve zmatené situaci před brankou se nejlépe zorientoval střelec Luboš Rob, který otevřel skóre utkání. Jihočeši zvládli první třetinu lépe a měli dobře nakročeno k vítězství.

Druhá třetina byla o něco zajímavější než ta první. Zlínští se snažili o vyrovnání a to se jim nakonec v polovině utkání povedlo. Dominik Matula okroužil branku a pohotovou sřelou nad vyrážečku překonal Trelce poprvé. Českobudějovičtí se snažili vrátit co nejdříve vedení na svou stranu a povedlo se jim to opravdu brzy. Ve 33. minutě se trefil ranou do horního růžku nad vyrážečku opět Luboš Rob. Domácí byli opět ve vedení a zdálo se, že mají utkání celkem pod kontrolou. Když už to vypadalo, že druhá třetina v poklidu skončí a půjde se do kabin za stavu 2:1, udeřil Zlín. Matouš Kratochvíl se ujal puku ve středním pásmu, vjel do třetiny a ranou pod břevno v čase 39:59 vyrovnal.

Hůře pro domácí bylo na začátku třetího dějství. Zlín se totiž po minutě hry dostal poprvé v zápase do vedení. Před brankou zakombinoval Dominik Matula s Jakubem Tomigou a druhý jmenovaný prostřelil brankáře Českých Budějovic. V tu chvíli bylo pro domácí zle. Dostávali se sice do šancí, ale žádná neskončila brankou. Nepomohli ani přesilové hry, které měli domácí k dispozici. S blížícím se koncem zápasu Českobudějovičtí ještě stupňovali svůj tlak. V 56. minutě brankář Trelc dobře přečetl hru a vyjel z klece, aby odehrál puk před hráčem Zlína, který by jel sám na branku. Svou rozehrávkou však trefil právě Dominika Matulu, na kterého zívala prázdná domácí branka. Českobudějovičtí se nevzdávali a zkoušeli už od 57. minuty hru bez brankáře. Ta se jim vůbec nedařila a soupeři netrvalo moc dlouho dopravit puk do prázdné klece. Autorem páté branky Zlína byl Matouš Kratochvíl. Domácí se ještě pokoušeli o zázrak a i za stavu 2:5 odvolali brankáře znovu. Tentokrát už bylo k vidění i pár nebezpečných šancí, ale brankář Haloda za sebe žádnou nepustil. Minutu a půl před koncem základní hrací doby ztratil ve středním pásmu puk Ťoupal a hostující Dominik Matula si mohl pohodlně připsat svůj třetí gól v zápase. Výsledek 2:6 sice vypadá jednoznačně, ale rozhodně neodpovídá průběhu zápasu.

Filip Turek (HC České Budějovice): Myslím si, že i když jsme dneska prohráli 6:2, tak jsme podali daleko lepší výkon než včera s Brnem (porážka 5:2, pozn. red.). Bohužel nás podle mě položila branka, kterou jsme inkasovali sekundu před koncem druhé třetiny a také gól, který jsme dostali hned na začátku třetí. Zlín se dostal do vedení 3:2 a my už jsme to nedokázali zvrátit. Měli jsme hodně šancí, ale bez efektu. V závěru jsme se ještě pokoušeli o zázrak, ale bohužel to nevyšlo.