05.03.2011, Miroslav Mayer

SDO: CEB - ZLN 3:7 - Jihočeši obdrželi debakl

Č. B u d ě j o v i c e - Starším dorostencům HC České Budějovice se vůbec nepovedlo utkání 47. kola extraligy. Už od začátku je soupeř přehrával a dokonce si nechali nasázet od dvou hráčů hattrick. Po velmi nevydařeném výkonu porazil Zlín českobudějovický starší dorost 7:3 a vzali tak Jihočechům všechny tři body. Dvě branky Českých Budějovic vstřelil Jiří Bárta.

První třetinu utkání 47. kola extraligy staršího dorostu ovládli hosté ze Zlína. První větší šance hned skončila gólem. Jeho střelcem nebyl nikdo jiný než Vilém Galuška, který proti Českým Budějovicím skóroval ve druhém zápase již počtvrté. Ve 12. minutě už vedl Zlín o dvě branky. Po střele Buršy se totiž kotouč odrazil jako na podnose přímo na hokejku Dominika Matuly, který jen zasunul puk do odkryté klece. Pak se dostali do pár šancí i domácí, ale žádnou nedokázali proměnit. Až v 19. minutě nastala změna. Luboš Rob přihrál puk Davidu Bílkovi, který protisměrnou kličkou překonal jak obránce, tak i brankáře a zasouval puk do odkryté branky. Po první třetině byl tedy stav utkání 1:2.

I ve druhém dějství byli lepším týmem hosté. Ve 25. minutě hráli hosté přesilovou hru a doslova vykoupali domácí. Petr Burša naznačil střelu, potáhl puk do strany a mezitím mu před branku najeli hned dva nikým nehlídaní spoluhráči. Burša poslal puk Dominiku Matulovi a ten prostřelil Gábu přesně mířenou střelou nad vyrážečku. O chvíli později zvýšil Zlín už na 4:1. Zasloužil se o to obránce David Papežík. Po dalších pěti minutách přidali hosté další branku. Domácí obránci už poněkolikáté nechali útočníky Zlína osamocené před Gábou. I tentokrát se jim to vymstilo. Sekerka přihrál nikým nehlídanému Viléma Galušku a ten byl opět blízko hattricku. Stav utkání byl 1:5 a domácí se nedařilo téměř nic, problém byl už s rozehrávkou, kdy obránci museli několikrát zahrát puk na zakázané uvolnění. I přesto se dočkali snížení. 34 sekund před koncem třetiny nařídil rozhodčí za faul Tomečka trestné střílení a k němu se rozjel střelec Jiří Bárta, který našel mezírku mezi betony Čepily. Po druhé třetině svítil na kostce stav 2:5.

Poslední dvacetiminutovka byla na začátku nudná. Hrálo se bez větších šancí a hra byla rozkouskovaná. Pak ale přeci jenom začaly padat branky. Nejprve se v 51. minutě prezentoval Burša orazítkováním tyčky a o tři minuty později už to začalo. Rozjetý Hrazdíra posunul do leva puk Sekerkovi, na Hrazdíru se mezitím navěsil Piegl a oba hráči zajeli do Gáby. Sekerka přihrál Vilému Galuškovi, na kterého čekala odkrytá branka. I ve druhém vzájemném zápase se tak dočkal hattricku. V čase 57:17 možná trochu překvapivě snížili domácí. Bohumil Svoboda poslal oblouček na najetého Bártu, který byl ale tísněn dvěma obránci. Jiří Bárta i přesto dokázal puk vydolovat a pak ho k překvapení všech poslal do sítě. Za stavu 3:6 už to vypadalo, že se nic dalšího nestane, ale nebyla to pravda. Českobudějovičtí opět nedokázali ubránit hráče Zlína v těsné blízkosti brankoviště a dovolili už druhému hráči nasázet hattrick. Dominik Matula se nerozpakoval a v brankovišti poslal kotouč za záda Gáby. Stanovil tak konečné skóre zápasu 3:7.