04.10.2013, Jaroslav Pešek

SDO: CEM - HKR 5:2 - Zápas plný emocí zvládli lépe Jihočeši

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Rozjetí budějovičtí dorostenci přivítali na svém ledě soupeře z Hradce Králové. Zápas provázela řada vyloučení a hra byla celkově rozkouskovaná. Duel nakonec lépe zvládli Jihočeši a po zásluze si připsali tři body.

Domácí vstoupili do utkání o poznání lépe než soupeř. Dostávali se do více šancí, lépe bruslili a v rozehrávce byli přesnější. Tato převaha vyvrcholila v desáté minutě, nejprve sám před brankou neuspěl bekhendovou střelou Petr Panáček, ale o necelou minutu později se domácí mohli radovat z první branky. Puk se odrazil na modrou čáru k Janu Farkovi, který prostřelil všechno, co mu stálo v cestě a otevřel gólový účet utkání. Po úvodním gólu se Královehradečtí oklepali a zmohli se k odporu. Vyrovnat ale nedokázali. Proto přišel trest v podobě druhého gólu Jihočechů. Panáčkovu střelu dorazil za Petrice Jakub Šafář a poslal tak domácí do dvoubrankového vedení. Do konce třetiny se už nic důležitého nestalo a do šaten se tak šlo za stavu 2:0.

Ve druhé třetině se hra vyrovnala a do obrátek se začali dostávat hlavně hosté, kteří do druhé části vstoupili nabuzeni. Přesto jako první skórovali Českobudějovičtí, když Janek Křikava dorazil Vráblíkovu střelu za záda Petrice. Po tomto gólu hosté vystřídali golmany. Mezi tři tyče se postavil Roman Černý. Ve druhé třetině se začali projevovat emoce a tak byla hra poznamenaná řadou vyloučení. Jednu z přesilových her využili hosté. Po Vackově střele se před Kváčou vytvořil závar, puk se odrazil k Davidu Chalupovi, který bez problémů dorazil touš do brány. V dalším průběhu třetiny oba týmy spoléhaly na střely od modré čáry, které nebyly nijak nebezpečné.

Do posledního dějství vstoupili lépe domácí, ale dlouho si nemohli vypracovat větší šanci. Oba týmy zarputile bojovali o střední pásmo a tak se brankáři moc nezapotili. Nakonec ale udeřili domácí. Pavel Samohejl se prosmýkl kolem dvou obránců, dostal se až před Černého a pohodlně zasunul puk podél levého betonu do sítě. Vrátil tak svému týmu tříbrankové vedení. Hradeckým hráčům se však záhy podařilo snížit když Tomáš Zahradník sebral ve středním pásmu puk, ujel všem obráncům a zakončil nad Kváčův beton. Po tomto gólu se atmosféra vyhrotila a následoval kolotoč vyloučení na obou stranách. Došlo dokonce i na bitku mezi Matějem Bažantem a Jankem Křikava. Oba aktéři za tento incidennt vyfasovali větší trest, Bažant dokonce pět plus do konce utkání. Poslední gól zápasu se zrodil velice nenápadně. Daniel Klinecký dojížděl puk, který už měl téměř v moci hradecký obránce, ten ale podklouzl a Klinecký samostatný nájezd proměnil. Domácí si tak připsali zaslouženou výhru 5:2.

Jan Trummer, trenér HC České Budějovice: Zápas jsme začali, tak jak jsme si řekli, byli jsme důrazní, z čehož plynuly první dva naše góly. Myslím si, že ve druhé třetině jsme trošku povolili. Ve třetí třetině už to byla hra nervů, soupeř si často stěžoval na rozhodčího. Jsme rád, že jsme utkání zdárně dotáhli do vítězného konce. Musim pochválit kluky, že makají a pracují tvrdě.