25.11.2013, Jaroslav Pešek

SDO: CEM - JIH 0:2 - Všechny body míří na Vysočinu

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Na jih Čech přijela Dukla Jihlava, jeden z hlavních konkurentů staršího dorostu na postup do play-off RAKO extraligy. Zápas se Budějovickým nepovedl, nevstřelili ani gól a body tak odváží Jihlava.

Do první třetiny vstoupily oba týmy opatrně. Mnoho šancí vidět nebylo, vyznamenávaly se zejména obrany obou celků. Zdálo se, že domácí mají více ze hry, ale nedokázali si vypracovat žádnou větší šanci. Hosté na tom byli dokonce ještě hůře. Do poloviny první třetiny nevyslali na Kváču ani jednu střelu. Postupně se hra vyrovnala. Dukla začala více bruslit a měla i nějaké šance. Většinou to ale byly střely z dálky, se kterými si domácí gólman snadno poradil. Jedinou větší příležitost měl Pavel Samohejl, který nebezpečně pálil z pravého kruhu. Bohužel pro domácí ale neuspěl. Skóre se měnilo až v úplném závěru první části, když střelu Lukáše Zaymla dorazil do sítě Liridon Dupljaku. Do šaten se tak šlo za stavu 0:1.

Začátek druhé třetiny vyšel lépe hostům. Hned v úvodních vteřinách se po výborné přihrávce Jiřího Bambuly dostal ke střele z ideálního místa Vala. Kváča ale jeho pokusu vystavil stopku. Budějovičtí se snažili, ale jihlavská obrana pro ně byla nepřekonatelným problémem. Do šanci se tak domácí dostávali jen velmi zřídka. Za zmínku stojí snad jen střela Natana Vráblíka z dvacáté druhé minuty nebo tečované nahození Janka Křikavy, které skončilo jen těsně mimo. Gól padl opět až v závěru třetiny. Při přesilové hře Českých Budějovic uklouzl jeden z domácích obránců, puk si vzal Jiří Bambula a trochu se štěstím ho dopravil za Kváču. V pokračující přesilové hře několikrát dobře střílel Josef Matoušek, ale Brože nepřekonal.

Třetí třetina byla plně v režii Jihlavských. Domácí začali chybovat v obraně a několikrát je zachránil gólman Kváča. Šance na vyrovnání se snížila také kvůli několika zbytečným vyloučením. Hosté se stáhli a výborně bránili modrou čáru. Hra byla poznamenána množstvím zakázaných uvolnění a postavení mimo hru. V posledních dvou minutách třetí třetiny domácí zkoušeli hru bez brankáře. Ani početní výhoda však gól nepřinesla, naopak Dukla měla několikrát šanci zavézt puk do prázdné brány. To se jim nakonec nepovedlo a zápas tak skončil poměrem 0:2 pro Jihlavu.

Speciální ocenění si zaslouží skupinka domácích diváků, kteří se na celý zápas usídlili v sektoru hostí a hlasitě povzbuzovali budějovické mladíky. Vyzkoušeli i dva nové chorály, které plánují použít při zápasech dospělých. Patří jim za to veliký dík, protože na zápasech mládeže je skandování velice neobvyklá věc. Doufejme, že se ukáží i na dalším zápase.

Jan Trummer, trenér HC České Budějovice: Už v Písku jsme si zkomplikovali cestu do play-off. Dnešní zápas byl poslední dohrávkou a my jsme v něm chtěli uspět. Bohužel kluci k tomu nepřistoupili dobře. Takhle se o play-off nebojuje a s takovýmhle výkonem si ani účast v další fázi nezasloužíme.

Petr Svoboda, trenér HC Dukla Jihlava: Dnes byla na našich klucích vidět nervozita, takže ze začátku byl náš výkon velice opatrný. Vycházeli jsme ze zajištěné obrany, protože víme, že Budějovice mají silné útočníky. Využili jsme dvou zaváhání domácích a to dnes rozhodlo.