ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
21.01.2017, Marek Baloun

SDO: CEM-JIH 2:1 - Motor konečně přerušil šňůru proher

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Zápas prvního s posledním týmem skupiny začal od prvního buly rychle a aktivně po fyzické stránce, což Jihlavě nesedlo a Motor tak zásluhou Egerta a Rákosníka porazil vedoucí celek a přerušil šňůru několika porážek.

Už od původního buly Budvar aréna viděla přesně tu hru, která se dá od utkání Motoru s Jihlavou čekat. Rychlá hra plná střel a akcí na obou stranách byla divácky velmi atraktivní a oba týmy byly několikrát blízko vstřelení branky. Nakonec se to povedlo domácím, když Aleš Řezáč předal puk Jakubovi Čížkovi, jehož střelu sice Juřička ještě vyrazil, na dorážku Jiřího Egerta už ale nestačil.

Do druhé třetiny Dukla opět naskočila aktivněji a Motor zatlačovala, hra si ale svůj náboj z prvního dějství nepřenesla a zaplněný ochoz arény tak viděl spíše dlouhé kombinace. Motor mohl několikrát zvýšit a utéct Jihlavě na rozdíl dvou branek, žádnou z několika přesilových her ale neproměnil a ani situace, kdy se Juřička musel doslova zapřít betony o obě tyče, brankou neskončila. To Jihlava v závěru třetiny nabídnutou početní výhodu využila, když se po střele Miroslava Judy prosadil za záda bezmocného Patery Jakub Filip a do kabin se tak šlo za vyrovnaného skóre.

Ve třetí třetině už šlo o ukázku zkušeností a štěstí. Na oba gólmany létaly puky ze všech možných úhlů a oba se tasili různými zákroky. Motor si nakonec ale dokázal vzít své vedení zpět, když při početní výhodě Robin Rákosník zamířil z kruhu pro vhazování Juřičkovi přesně mezi betony. Jihlava měla obrovskou příležitost opět srovnat, když Patera daleko od svého brankoviště ztratil po zákroku rovnováhu a nechal bránu úplně volnou. Jihlavský hráč s pukem ale naštěstí pro budějovického strážce trefil jen nataženou hokejku obránce ve žlutém dresu, který skočil do brankoviště. Motor tak přerušil svou sérii porážek a cenné tři body zůstaly v Budvar aréně.

Ohlasy po zápasu

Radek Bělohlav, HC Motor České Budějovice: ,,Konečně jsme dokázali zvítězit, dokázali jsme dnes dodržovat pár věcí, ve třetí třetině nás podržel brankář a zvládli jsme dát o gól víc než soupeř."

Štěpán Moravec, HC Dukla Jihlava: ,,Bylo to vyrovnaný utkání, hrálo se hodně fyzicky, což my moc nemáme rádi. Budějovice výborně napadaly, my jsme s tím měli trochu problém. Ze začátku byly lepší, pak se hra srovnala, my jsme nevyužili obrovskou šanci a Budějovice zaslouženě vyhrály."

Sociální sítě

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...

65. narozeniny dnes slaví bývalý útočník Motoru Karel Caldr. V klubu hrál 3 sezony, celkem byl připraven do 45 zápasů a v nich...

???? Ve čtvrtek ráno se našemu obránci Niklasovi a jeho přítelkyni Alvě narodil syn Lukas! Gratulujeme a přejeme hodně zdraví, a...