MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
03.09.2016, Marek Baloun

SDO: CEM - PCE 2:3sn - Nájezdy rozhodly o druhé prohře

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Ani druhý zápas nové sezóny nezačal pro stařší dorost nijak dobře, když na začátku druhé třetiny prohrávali o dva góly. Góly Matyse a Rolínka dokázali domácí zápas zdramatizovat a dostat až do samostatných nájezdů, které sice začaly lépe domácí, na góly Koffra a Blümla už odpovědět nedokázali a berou jen bod.

Zápas se hned od úvodního buly nesl v hodně aktivním tempu. Hrálo se do těla a častokrát se po zákroku ocitl nejeden hráč na ledě. Většinu třetiny na tom herně byly lépe Pardubice, což se jim také podařilo zúročit v jednobrankový náskok. Šest sekund po konci jejich přesilové hry se podařilo po asistencích Martina Kostky a Michala Machače prosadit Vítu Rozlílkovi. Motor se snažil skóre vyrovnat a byl tomu i několikrát blízko, přes gólmana Vlka se mu ale nic procpat nepodařilo. To Dynamo bylo doslova jen několik centimetrů od druhé branky. Po střele gólman Svoboda sice puk vyrazil, ten se ale odrazil za něj. Než ale stačil puk přejít úplně čáru, odpálila ho jedna z hokejek budějovické obrany. Další dělovku Michala Pochobradského z buly těsně před koncem třetiny sice Svoboda ucítil, ale puk nepustil a nic dalšího se udát nestihlo.

Druhá třetina ale utkání pořádně zdramatizovala. Pardubice sice stačily hned na začátku odskočit na rozdíl dvou branek, když dvacet tři sekund po začátku kapitán Matěj Blümel backhandovou kličkou zmátl Svobodu a dostal puk za něj, Motor to ale nakoplo a začal se hnát do boje s pořádnou vervou. Nakonec se i on dočkal gólu, když v přesilové hře překonal kličkou gólmana Vlka Lukáš Matys. Pořádné drama přišlo dvě minuty před koncem třetiny, když měl Motor výhodu dvou hráčů v poli, když nejprve Pardubice hrály v šesti a následně fauloval Dominik Dubovči. Domácí si vzali timeout, připravili taktiku a vznikl z toho vyrovnávací gól Radka Rolínka po asistenci Matěje Tomana.

Třetí třetina kromě několika potyček a trestů nic významného nepřinesla. Oba týmy se sice snažily urvat vedení na svojí stranu, aktivnější Motor si ale málokdy vytvořil solidní šanci, se kterou by překonal obranu a Dynamo, byť se dostávalo častěji do gólových pozic, končilo u gólmana Svobody. Budějovice dokonce měly šanci zvrátit vítězství na svojí stranu, když bylo po nedovoleném bránění Dynama na Radka Rolínka zahlášeno trestné střílení, faulovaný Rolínek ale napálil jen brankáře Vlka a zápas tak dospěl do prodloužení.

Pardubice měly velkou šanci rozhodnout zápas už v prodloužení, Motor totiž už do začátku nastupoval v početní nevýhodě po faulu Aleše Řezáče ještě ve třetí třetině a následném faulu Matěje Šafáře v druhé minutě prodloužení, Daniel Svoboda se ale v brance zakousl a ačkoliv měl prakticky pořád plno práce, nic za sebe nepustil. To samé ale platilo na druhé straně u Vlka a zaplněný ochoz druhé ledové plochy tak shlédl i nájezdy, ve kterých se nejdříve neuvěřitelným kouskem prosadil Lukáš Matys, byl ale z domácích jediný, který Vlka překonal. Naopak se za Dynamo nejdříve prosadil Filip Koffer a hlavně samotný kapitán Matěj Blümel na jehož gól už Matys podobným kouskem jako v první sérii neodpověděl a druhý bod tak putoval s vítězi do města perníku.

Ohlasy po zápasu

Radek Bělohlav, HC Motor České Budějovice: Zápas jsme prohrávali 2:0, dostali jsme se zpět naší aktivní hrou a proměněnými přesilovkami, chyběl nám ten rozhodující gól, který jsme měli dvakrát, třikrát na lopatě. Prodloužení jsme absolvovali ve třech, tam těžko dáte gól a nájezdy jsme nezvládli.

Michal Mikeska, HC Dynamo Pardubice: Vezeme dva nezasloužené body. Domácí mnohem lépe bruslili a byli silnější na puku. My jsme měli štěstí, vedli jsme 2:0, horko těžko jme udrželi remízu a v nájezdech naši skvělí exekutoři naštěstí získali druhý bod.

Sociální sítě

Jak si Motor vede po 34 odehraných zápasech v týmových a individuálních statistikách???hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Bývalý útočník Michal Hudec byl velkým oblíbencem českobudějovických fanoušků. Na jihu Čech hrál 5 sezon a hned 3x pomohl týmu do...

Na Spartě jsme po nepovedené třetí třetině prohráli 2:6. REPORT??hcmotor.cz/zapas.asp?id=S…

Proti @HCSpartaPraha vyjedeme v této sestavě! ?? #hcmotor #nejenhokej #dnesnisestava @telhcz