11.01.2014, Miroslav Mayer

SDO: CEM - PLZ 2:8 - Hosté byli celý zápas lepší

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Starší dorost sehrál doma druhý zápas v nadstavbové části a přivítal Plzeň, které se až dosud také příliš nedařilo. Tentokrát byli hosté od začátku zápasu jasně lepší, diktovali tempo zápasu a stříleli i pohledné branky. Jihočeši se poprvé trefili až při stavu 0:5 a to už byl zápas rozhodnut.

Jihočeši v nadstavbové části ještě nevyhráli, ale ani Plzeňští na tom do tohoto zápasu nebyli o moc lépe. Budějovičtí naposledy doma uhráli bod se Spartou a Plzeň prohrála v Jihlavě. První třetina vypadala jako hra kočky z myší. Domácí byli pomalí a vylekaní a hosté rychlí a sebevědomí. Jihočeši měli možnost hrát hned v úvodu dvě přesilovky, ale to je spíše ještě více rozhodilo, protože je zahráli špatně. Hosté naopak své přesilovky využili dokonale. Nejprve našel Kaňák před brankou najetého Filipa Kokošku, který z první trefil mezeru mezi betony domácího brankáře. V další přesilovce pak Filip Suchý stál přesně tam, kde se odrazil puk a trefil odkrytou branku. Za necelé tři minuty hráli Jihočeši další přesilovku, ale radovali se hosté. Filip Suchý vyvážel puk a našel přihrávkou volného Lukáše Kaňáka, který oklamal obránce i brankáře. Západočeši se rozhodli, že domácí dorazí a přidali ještě jednu branku. Tu dal po krásné individuální akci Milan Švarc , když obešel dva domácí hráče a bekhendem vymetl pavučiny v domácí brance. Budějovičtí pak vystřídali brankáře a další gól již do konce třetiny nedostali.

Hned na začátku třetiny ukázal Filip Suchý svoji rychlost, když u domácího Křikavy udělal diváka a bez problémů mu ujel, ale při zakončení byl faulován a sám jel trestné střílení, které neproměnil. Pak dvakrát za domácí zahrozil Jan Brož a domácí ukázali, že zápas ještě nevzdali. Přesto další branku přidala Plzeň. Z rychlého protiútoku se přesně trefil Patrik Opava. Vzápětí se podařilo domácím využít přesilovku. Jakub Šafář tak byl prvním střelcem Jihočechů. Další průběh zápasu byl pohledný, ale hosté zápas kontrolovali a domácí dokázali někdy hosty překvapit.

Třetí část začali domácí přesilovkou pět na tři. Tu sice nevyužili, ale ještě při klasické přesilovce se z mezikruží napřáhl Josef Matoušek a dal druhou branku domácích. Ti se sice viditelně snažili, ale samotná snaha nestačí. Hosté přidali další branku, když střelu od modré tečoval Tomáš Kučera přesně do šibenice. O další branku Plzně se pak postaral Filip Suchý, který tečoval střelu Beneše za záda domácího brankáře. Zápas se pak spíše dohrával a větší šance měli spíše Západočeši. Nakonec ještě padla jedna branka do domácí branky a jejím autorem byl Martin Hajšman. Hosté tak zaslouženě vezou z Českých Budějovic tři body za krásný výkon a pohledné góly.