11.10.2013, Martin Pešek

SDO: CEM - SLA 2:4 - Vítěznou sérii dorostenců uťala Slavia

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Po sedmi utkáních padl starší dorost v domácím utkání s pražskou Slavií. Hrál se oboustranně aktivní hokej a díky dvěma slepeným brankám z úvodu třetí třetiny putují tři body do hlavního města.

Úvod utkání zastihl v lepším rozpoložení hostující Slavii, která uzamkla svého soupeře a několikrát se dostala do slibných šancí. Kváča ale za svá záda nepustil ani jeden z pokusů Weinhalda a Tejrala a udeřilo na druhé straně. Akci domácích táhl Kubeš, puk se dostal mezi kruhy na nedůsledně bráněného Tomáše Fencla a domácí útočník se nemýlil. Puk poslal pohotově do sítě a Budějovice šly v 6. minutě do vedení. Postupem času domácí srovnali i obraz hry a hrál si vyrovnaný hokej. Slávisté srovnali o sedm minut později, domácí se dopustili velké chyby při rozehrávce, k puku se dostalo duo Petr Tejral-Aleš Furch a po přihrávce před prázdnou branku srovnal druhý jmenovaný stav na 1-1. Ten vydržel až do konce první části.

Druhá třetina byla dlouhou dobu bez větších šancí, i když oba týmy hrály přesilové hry poměrně často. Do slušné palebné pozice se ve 27. minutě dostával hostující Krejčí, ale ani nadvakrát se mu nepodařilo prostřelil Kváču. Nakonec šli do vedení podruhé v utkání domácí hráči, když ve 36. minutě Doktorův pokus tečoval Daniel Klinecký a gólman byl bez šance. Vzápětí se skóre mohlo měnit počtvrté, nejprve Slavia trefila břevno Kváčovy branky a z následného samostatného úniku neuspěl ani domácí Havelka. Hostům se přeci jen do pauzy podařilo srovnat. Běžela poslední minuta druhé třetiny a Kottek nahodil puk na domácího brankáře, ten jej vyrazil pouze k Davidu Vyskočilovi, který se zblízka nemýlil, a puk poslal za záda bezmocného Kváči.

Celé utkání nakonec rozhodl úvod třetí třetiny, ve kterém se dvakrát prosadili hosté a vedení 4:2 už udrželi. Hned ve 41. minutě se po Hyršlově přihrávce prosadil Martin Suda nádhernou ranou do vzdálenější šibenice a Slavia poprvé vedla. Budějovice se z inkasované branky ještě pořádně nevzpamatovaly a v rychlém sledu lovil puk ze své sítě Kváča počtvrté. Jan Kolář se v blízkosti branky dostal k puku a pohotovou dorážkou určil konečné skóre utkání - 2:4. Nadále se hrál oboustranně aktivní hokej, ale k větším šancím se oba celky dostávaly jen sporadicky. Domácí nevyužili hned pět přesilových her a to se na konečném výsledku podepsalo. Lídr tabulky si tak z jihu Čech odváží do Prahy všechny tři body.

Miloš Pecka, trenér HC Slavia: Dnes jsme viděli výborný zápas, oboustranně rychlý nahoru-dolů. Myslím si, že od půlky zápasu jsme byli lepším týmem a pak jsme to nakonec vyjádřili i brankami. Myslím si, že jsme zvítězili zaslouženě.

Jan Trummer, trenér HC České Budějovice: Po dlouhé době jsme odehráli kvalitní utkání v této kategorii, opravdu se hrál dobrý hokej na slušné úrovni. Dostali jsme se dvakrát do vedení, ale bohužel jsme nechali soupeře vždy vyrovnat. Soupeř nám nakonec odskočil a po těch sedmi utkáních se nám stalo, že jsme byli dvě minuty nekoncentrovaní a dostali jsme dvě laciné branky a to rozhodlo o vítězství. Kluci makali až do konce, ale je potřeba zapracovat na přesilových hrách.