02.10.2015, Matěj Mayer

SDO: CHM - CEB 4:0 - Českobudějovičtí prohráli potřetí v řadě

CHOMUTOV — Starší dorostenci zajížděli na led favorizovaného Chomutova, který potvrdil svoji roli a vybojoval všechny tři body. Jihočeši se během celého utkání gólově neprosadili a potřetí vyšli v zápase bodově naprázdno. Svěřenci Martina Všetečky hrají další utkání už zítra od 18:45 v Budvar Aréně se Slavií Praha.

Českobudějovický Motor přijel na sever Čech v okleštěné sestavě a od počátku hrál pouze na tři pětky. Úvod utkání patřil jednoznačně domácím Pirátům. Ti vysílali na Němce v brance Motoru jednu střelu za druhou. Hosté spoléhali především na rychlé brejky.

První branky se pár desítek diváků v sedmé minutě. Jan Svoboda byl důrazný u levé tyče branky Němce a kotouč dokázal procpat do sítě - 1:0.

O dvě minuty později mohlo být Motoru ještě hůře, zcela volný Köver měl před sebou odkrytou klec, ale naněkolikrát nedokázal trefit odkrytou část. Prakticky vzápětí se k první větší šanci dostali i hosté, ale Matys se z mezikruží trefil pouze do Pavláta v brance Pirátů.

Hosté se i nadále spoléhali především na brejky. V závěru třetiny měli hned dvě takové příležitosti, ale žádnou nedokázali využít. Obzvláště ta ze 16. minuty ale stojí za zmínku. Piráti zřejmě špatně střídali a dva hráči Motoru jeli zcela sami na Pavláta. Domácí obránce Dvořák ale naskočil ze střídačky a rybičkou dokázal hostující hráče rozhodit natolik, že nedokázali ani vystřelit.

Prakticky stejný průběh měla i druhá třetina. Domácí se tlačili do útoku a hosté vyjížděli do rychlých protiútoků. Z branky se ale radovali opět Piráti. Jaroslav Kulich stál ve správný čas na správném místě a střelou z kruhu prostřelil Němce - 2:0.

Motor se po druhé inkasované brance již tolik nevydával do útočných akcí, taktéž Piráti se více začali soustředit na obrannou hru. Minutu před koncem druhé části mohl snížit skóre Pánek, před volnou bránou ale nedokázal trefit kotouč.

Ve třetí třetině byla již znát na hráčích Motoru větší únava, častěji tak docházelo k vyloučením. Ve 47. minutě pronikal domácí Chlán před Němce, ale Tejko ho zastavil nedovoleně. Následnou přesilovou hru Piráti nevyužili, ale zaútočili 5 vteřin po jejím konci. Petr Chlán byl dobře postavený a poslal kotouč za záda Němce - 3:0.

O pár vteřin později měli Piráti další přesilovku, a to po situaci, kdy Matys zbytečně zajel do Pavláta. Tuto přesilovku již domácí využili, autorem čtvrtého gólu byl Adam Studený - 4:0.

Motor si nakonec nepřipsal ani čestný úspěch. Nejblíže k němu měl Kondelík, který ujel se svým spoluhráčem, ale akci zastavil svým zákrokem Pavlát. Piráti tak porazili českobudějovický Motor 4:0.