ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
11.12.2010, Matěj Mayer

SDO: HKR - CEB 3:1 - Jihočeši bez bodu

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost HC České Budějovice si z Hradce Králové neodváží ani jeden bod. Po úvodních dvou brankách hostujícího Frka dokázali českobudějovičtí hokejisté pouze snížit zásluhou Jonáše Beneše. Devět minut před koncem pak dostali třetí zásah a ten už znamenal definitivní konec nadějí Českých Budějovic.

V polovině třetí minuty se do velké šance dostali Vlček s Pravdou, když sami ujížděli na brankáře, ale situaci řešili zbytečnou kombinací a Gábovi stačilo nastavit beton. O minutu později střílel Nedvídek, ale Gába zasáhl lapačkou. Oba týmy si pak vyzkoušely hru v početní převaze, ale moc šancí si nevytvořily. Na začátku 10. minuty mohl budějovickou chybu ve střídání potrestat Nedvídek, ale obránci se k němu nakonec stihli vrátit. V polovině 11. minuty vystřelil z mezikruží David Bílek, ale Pavelka si s jeho střelou poradil. Na konci 13.minuty přihrál Pravda Frkovi, ale jeho teč mířila mimo.

V polovině 16. minuty se poprvé měnilo skóre. Lukáš Pravda s Markem Frkem ujeli budějovické obraně a druhý jmenovaný poslal Hradec do vedení – 1:0.

Na konci třetiny si domácí zahráli ještě jednu přesilovku, ale ta se jim moc nepovedla. I díky skvělému Pavelkovi tak byl stav po 20 minutách příznivější pro hradecký tým.

Na začátku 22. minuty kapitán hostů Jiří Bárta dvakrát střílel z dobré pozice, ale pokaždé těsně vedle. Budějovice si pak zahrály přesilovku, ale Hradec se bez větších potíží ubránil. V čase 25:44 dostali domácí skvělou příležitost zvýšit svůj náskok – byli vyloučeni dva hráči Budějovic, a Hradec tak měl možnost hrát dvě minuty v pěti proti třem. Tuto přesilovku však nevyužil. Na konci 34. minuty opět domácí podržel Pavelka, když vytasil skvělý zákrok proti Bártovi,který se vrátil z trestné lavice.

V čase 34:20 domácí udeřili podruhé – Petr Škopek vysunul do samostaného úniku Marka Frka, který prostřelil podruhé v tomto zápase Gábu – 2:0.

Hosté hráli další přesilovku, ale v hradeckém brankovišti opět čaroval Jaroslav Pavelka, který vychytal obrovskou šanci Tomáše Pařízka. V polovině 37. minuty Marek Frk zalehnul puk ve vlastním brankovišti a hosté dostali možnost trestného siřílení. David Bílek chtěl Pavelku překvapit zasunutím mezi betony, ale hradecký brankář puk vyrazil.

Žádná další branka už ve druhé třetině nepadla a hradečtí hokejisté tak odcházeli do kabin za velmi nadějného stavu 2:0.

Na konci 45. minuty se povedla nádherná klička Lukášovi Pravdovi, který ale střílel mimo. V polovině 46. minuty se poprvé dočkali branky i hosté. Z dorážky se prosadil Jonáš Beneš a snižil tak na rozdíl jediné branky – 2:1.

V polovině 50. minuty však domácí opět odskočili na rozdíl dvou branek - Marek Červený dostal puk na modré čáře a přesnou střelou zvýšil na 3:1.

Budějovičtí mohli snížit nepříznivý stav v přesilové hře. Dvakrát se dostal do dobré šance Jiří Bárta, ale pokaždé ztroskotal na vynikajícím Pavelkovi. Hradec se ubránil a mohl šetřit čas.

Poslední šanci měli ještě hosté v samotném závěru, když po vyloučení jednoho z domácích hráčů hráli power- play. Překonat Pavelku se jim však nepodařilo a všechny tři body tak zůstaly v Hradci Králové.

Sociální sítě

V sobotu v 9 hodin máte výjimečnou příležitost nahlédnout Motoru ''do kuchyně''. Otevřený trénink s pokyny trenéra Prospala v...

Ve včerejším večerním utkání jsme prohráli s Lincem, o jedinou naší trefu se postaral Jan Veselý. Foto: @bwlinz #priprava

REPORTÁŽ | Ani v dalším venkovním přípravném utkání jsme nedokázali zvítězit, na ledě Lince jsme prohráli 1:4. bit.ly/2HcRHgC

Dnes v 19:30 nastoupíme na ledě rakouského celku EHC Black Wings Linz!