ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
11.12.2010, Matěj Mayer

SDO: HKR - CEB 3:1 - Jihočeši bez bodu

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost HC České Budějovice si z Hradce Králové neodváží ani jeden bod. Po úvodních dvou brankách hostujícího Frka dokázali českobudějovičtí hokejisté pouze snížit zásluhou Jonáše Beneše. Devět minut před koncem pak dostali třetí zásah a ten už znamenal definitivní konec nadějí Českých Budějovic.

V polovině třetí minuty se do velké šance dostali Vlček s Pravdou, když sami ujížděli na brankáře, ale situaci řešili zbytečnou kombinací a Gábovi stačilo nastavit beton. O minutu později střílel Nedvídek, ale Gába zasáhl lapačkou. Oba týmy si pak vyzkoušely hru v početní převaze, ale moc šancí si nevytvořily. Na začátku 10. minuty mohl budějovickou chybu ve střídání potrestat Nedvídek, ale obránci se k němu nakonec stihli vrátit. V polovině 11. minuty vystřelil z mezikruží David Bílek, ale Pavelka si s jeho střelou poradil. Na konci 13.minuty přihrál Pravda Frkovi, ale jeho teč mířila mimo.

V polovině 16. minuty se poprvé měnilo skóre. Lukáš Pravda s Markem Frkem ujeli budějovické obraně a druhý jmenovaný poslal Hradec do vedení – 1:0.

Na konci třetiny si domácí zahráli ještě jednu přesilovku, ale ta se jim moc nepovedla. I díky skvělému Pavelkovi tak byl stav po 20 minutách příznivější pro hradecký tým.

Na začátku 22. minuty kapitán hostů Jiří Bárta dvakrát střílel z dobré pozice, ale pokaždé těsně vedle. Budějovice si pak zahrály přesilovku, ale Hradec se bez větších potíží ubránil. V čase 25:44 dostali domácí skvělou příležitost zvýšit svůj náskok – byli vyloučeni dva hráči Budějovic, a Hradec tak měl možnost hrát dvě minuty v pěti proti třem. Tuto přesilovku však nevyužil. Na konci 34. minuty opět domácí podržel Pavelka, když vytasil skvělý zákrok proti Bártovi,který se vrátil z trestné lavice.

V čase 34:20 domácí udeřili podruhé – Petr Škopek vysunul do samostaného úniku Marka Frka, který prostřelil podruhé v tomto zápase Gábu – 2:0.

Hosté hráli další přesilovku, ale v hradeckém brankovišti opět čaroval Jaroslav Pavelka, který vychytal obrovskou šanci Tomáše Pařízka. V polovině 37. minuty Marek Frk zalehnul puk ve vlastním brankovišti a hosté dostali možnost trestného siřílení. David Bílek chtěl Pavelku překvapit zasunutím mezi betony, ale hradecký brankář puk vyrazil.

Žádná další branka už ve druhé třetině nepadla a hradečtí hokejisté tak odcházeli do kabin za velmi nadějného stavu 2:0.

Na konci 45. minuty se povedla nádherná klička Lukášovi Pravdovi, který ale střílel mimo. V polovině 46. minuty se poprvé dočkali branky i hosté. Z dorážky se prosadil Jonáš Beneš a snižil tak na rozdíl jediné branky – 2:1.

V polovině 50. minuty však domácí opět odskočili na rozdíl dvou branek - Marek Červený dostal puk na modré čáře a přesnou střelou zvýšil na 3:1.

Budějovičtí mohli snížit nepříznivý stav v přesilové hře. Dvakrát se dostal do dobré šance Jiří Bárta, ale pokaždé ztroskotal na vynikajícím Pavelkovi. Hradec se ubránil a mohl šetřit čas.

Poslední šanci měli ještě hosté v samotném závěru, když po vyloučení jednoho z domácích hráčů hráli power- play. Překonat Pavelku se jim však nepodařilo a všechny tři body tak zůstaly v Hradci Králové.

Sociální sítě

Motor ani s náskokem na prvním místě neusíná na vavřínech, naopak! Přichází další posila, šikovný mladý útočník z @HCSpartaPraha...

Úvodní fázi sezony hodnotil asistent trenéra ALEŠ TOTTER. Pro klubový web hovořil o skvělém bodovém počinu či zranění Romana...

Smutná zpráva zasáhla celý český hokejový národ. Nejstarší žijící český ligový hokejista pan Václav Lenc dnes bohužel ve věku 99...

Smutná zpráva doputovala do našeho klubu. Zemřel nejstarší ligový hokejista Václav Lenc. Bylo mu 99 let. Celé rodině a všem...