14.09.2012, Martin Doležal, Matěj Mayer

SDO: HKR - CEB 7:4 - Z Hradce se vracejí Jihočeši bez bodu

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Starší dorostenci měli na programu třetí kolo a vyrazili na utkání do Hradce Králové. Po bezbrankové první třetině se s brankami roztrhl pytel a v následujících dvou dějstvích diváci viděli hned jedenáct branek. Sedm z nich naneštěstí skončilo za zády českobudějovického brankáře a Jihočeši tak odjíždějí z Hradce Králové bez bodu. Pavel Samohejl se postaral o dvě branky Českých Budějovic.

Ospalý úvod příliš hokejové krásy nenabídl

Úvod třetiny byl ve znamení domácích. Již ve 2. minutě zápasu se ke střele dostal Gančarčík, ale bekhendovým blafákem Sovu nepřekonal. Úspěšný nebyl ani Jebavý, který si pohrál s hostujícím obráncem, jenže v následné akci mu puk sjel z čepele a brankař pohotově zasáhnul.

Hosté měli problém s rozehrávkou, a tak se k ohrožení branky příliš často nedostávali. Ani v následné přesilové hře si větší příležitost nevytvořili. Ovšem v 9. minutě už měli Českobudějovičtí šanci skórovat. Při signalizované výhodě si Samohejl položil brankaře, ale nedokázal kličkou k pravé tyčce přesněji zakončit.

V druhé části první třetiny se hrálo dlouho bez přerušení. Ani jeden z týmu nechtěl udělat větší chybu, která by způsobila ohrožení branky. V 17. minutě měli možnost přesilové hry Hradečtí, ale Jebavý na hranici brankoviště nedokázal dorazit kotouč do klece. A když neskončila gólem ani střela Voženílka, odcházely oba týmy do kabin za bezbrankového stavu.

Ve druhé části se hra změnila ve střelnici

Co se nepovedlo v první třetině, to se povedlo na začátku té druhé. Již v její úvodní minutě. Musil na hranici brankoviště z úhlu naznačoval střelu, čímž zmátl Sovu, a pak nečekaně nahrál Davidu Gančarčíkovi, který neměl problém puk doklepnout do prázdné brány. Hradecké mohl gól nabudit, ale při přesilové hře chybovali na modré a puku se zmocnil Pavel Samohejl, který si přehodil obránce a z následné akce nedal Müllerovi šanci. Hned tedy bylo vyrovnáno – 1:1.

Inkasovaný gól domácí poznamenal a povzbuzení hosté se tak dostávali k velkým šancím. Prokeš se ocitl tváří v tvář gólmanovi, a kotouč se tak usilovně snažil dostat do brány, že tam nakonec skončil sám. Časté vylučování a tlak soupeře způsoboval Hradci Králové velké problémy. Ve 32. minutě mohli Českobudějovičtí dokonat obrat, ale přečíslení dva na jednoho nedokázali využít ve svůj prospěch.

A jak to ve sportu často bývá – „Nedáš, dostaneš“. Při oslabení se po chybě v budějovické obraně nejlépe zorientoval Daniel Šeps, který následně propálil Aleše Sovu. Domácí byli nenasytní a již o necelou minutu později znovu rozvlnili síť. Jakub Hofman vystřelil z velkého úhlu a jeho překvapivá střela skončila v brance – 3:1.

Třetina gólů však nebrala konce. V 36. minutě obdržel na modré kotouč Martin Koupal, jehož střela zapadla za Mülerova záda. Aby toho nebylo málo, v 39. minutě se povedlo hostům vyrovnat. Radek Prokeš byl v mezikruží zcela osamocen a krásnou střelou pod víko znovu rozvlnil hradeckou síť – 3:3.

Kanonáda ale ještě neskončila! Do kabin odcházeli přece jen šťastnější domácí, to když se Radek Pilař ocitl na hranici brankoviště a ráznou střelou počtvrté překonal Sovu – 4:3.

Aktivní hra obou celků přinášela ovoce

Na začátku třetí třetiny gólová podívaná pokračovala. Hradec Králové využil přesilovou hru už po šesti sekundách, kdy se v mezikruží k puku dostal Michal Musil a krásnou střelou do horního růžku nedal Sovovi šanci – 5:3. Budějovické konec druhé třetiny poznamenal a měli velký problém s aktivní hrou domácích. Další velkou příležitost měli Hradečtí při přesilovce 5 na 3, kterou ale nevyužili.

Nemuselo je to ovšem mrzet, protože jen o chvíli později se ke střele odhodlal Jakub Hofman a od modré propálil vše, co mu stálo v cestě – 6:3. Těžko posoudit, zdali měly oba týmy tak velké mezery v obraně, či jen střelci dokázali využít každé malé příležitosti. Skóre se ale každou chvíli měnilo.

Ve 48. minutě se podařilo hostům snížil na rozdíl dvou branek. Pavel Samohejl hledal před brankovištěm své spoluhráče, ale domácí si puk omylem srazili do vlastní sítě – 6:4. Zápas dál nabízel parádní podívanou. Aktivní hra obou celků způsobovala časté pasáže v obranném pásmu Hradce i Budějovic, ovšem tentokrát bez větší příležitosti.

Hosté překvapili brzkým odvoláním gólmana už v 54. minutě. Při power-play se snažili snížit stav zápasu na rozdíl jediné branky, místo toho však sami inkasovali. Zcela osamocený Radek Pilař dostal před prázdnou klecí kotouč od Jebavého a bez větších potíží rozhodl zápas. Závěr si už Hradec Králové pohlídal a mohl se radovat z vítězství v poměru 7:4.