12.09.2014, Miroslav Mayer

SDO: JIH - CEB 4:2 - Do třetice všeho zlého

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Starší dorost nedokázal ani ve třetím zápase v nové sezóně získat body do tabulky. V Jihlavě svitla naděje za stavu 3:2 pro Duklu, ale domácí přidali čtvrtý gól do prázdné branky a nechali si tak všechny body. Další šanci za zisk bodů boudou mít Jihočeši již zítra.

Utkání začalo poněkud divoce, oba celky se prezentovaly velkým tempem, leč mnohdy na úkor přesnosti. Skóre se měnilo poprvé v šesté minutě, když na Kváču vyzrál Lukáš Vala – 1:0. Hosté se snažili bleskově odpovědět, nejblíže tomu měli v jedenácté minutě, Jan Bárta ale při samostatném úniku na Kořenáře nevyzrál. Po nevýrazné pasáži přišel druhý přesný zásah Dukly, Jiří Bambula se prodral do útočného pásma, načež přesným příklepem nad Kváčovo rameno rozsvítil červené světlo – 2:0.

První větší příležitost druhé třetiny proběhla paradoxně ve vlastním oslabení. Pavel Kousal se chopil puku a vyrazil tváří v tvář Kváčovi. Bekhendový blafák ale úspěch neslavil. Nedáš, dostaneš. I nyní se otřepané pravidlo potvrdilo. V čase 22:45 totiž snížil Michal Bláha – 2:1. Následující minuty opět nepobrali příliš hokejové krásy, větší vzrušení přišlo ve třiatřicáté minutě, kdy byl za naražení zezadu vyloučen do konce utkání Rostislav Klofáč. Českobudějovický protivník však naštěstí odjel na střídačku po svých, i když za pomoci spoluhráčů. Závěr třetiny patřil opět Dukle, Daniel Kolouch zakončil přesnou střelou po ledě přečíslení tří na jednoho – 3:1.

V úvodu třetí dvacetiminutovky byla Dukla lepší celkem, postupně se však role obracely. Ve čtyřiapadesáté minutě již ztráceli hosté opět pouze jednu branku. Martin Kadlec se na modré dlouho nerozmýšlel a nahodil kotouč na branku. Touš nakonec doplachtil až za záda nic netušícího Kořenáře – 3:2. Navzdory převaze se Motoru již nepodařilo vyrovnat. Končené vítězství Dukly v poměru 4:2 pečetil 17 vteřin před koncem do prázdné branky Daniel Kolouch.