01.02.2013, Miroslav Mayer

SDO: KOM- CEB 4:2 - Dorostenci v Brně nepřekvapili

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost sehrál svoje další utkání v Brně a v utkání s Kometou se mu další body do tabulky získat nepodařilo Tým hrál bez velkého množství hráčů základní sesatvy, kteří hráli za juniorku. Přesto se podařilo týmu snížit na 3:2, ale Kometa dalším gólem získala vedení, které již udržela.

První minuty střetnutí byli aktivnější hosté, brankou však svůj dobrý nástup do utkání nedokázali podtrhnout. O slovo se tedy přihlásili domácí. Jan Dufek obkroužil bránu střeženou hostujícím Sovou a zasunul do ní puk rychleji, než se českobudějovický gólman stihl nalepit ke své pravé tyči – 1:0.

Po nastřelené tyčce od hostujícího Rudy jsme spíš místo dalších ofenzivních rejdů sledovali počínání sudího, který se rozhodně netajil v oblibě posílat hráče na trestnou lavici. Jen jedna z mnoha početních výhod však zůstala využita. V posledních vteřinách první třetiny dorazil opět Jan Dufek střelu svého spoluhráče Grünwalda za záda českobudějovického gólmana – 2:0.

Ze začátku druhého dějství mohli domácí navýšit své vedení, Král však svůj samostatný únik nedotáhl do úspěšného konce. Po několika minutách ale puk skončil v protější bráně, ze závaru před Jekelem se první branky Českobudějovických dočkal Tomáš Fencl - 2:1.

Brňané rychle navýšili své vedení zásluhou Patrika Štancla, který se ránou z přesilovky nemýlil – 3:1. Hosté však po několika dalších minutách dostali nabídku dvouminutové přesilové hry, kterou rychle zužitkovali. Matoušek našel křižným pasem svého spoluhráče Davida Rudu, který se do přihrávky opřel a zamířil přesně – 3:2.

Ve třetí třetině již domácí Kometa nedopustila zvrat v zápase a své vítězství si pohlídala, dokonce ho ještě navýšila. Ze začátku třetiny nejprve nezužitkovalo duo Dymáček Koblížek svůj samostatný únik, z dalšího vážného mráčku již zapršelo. Štancl od modré trefil břevno, jeho pokus pak dorazil za záda Sovy pohotový Radek Koblížek - 4:2. Hosté se sice ještě snažili zápas zvrátit, Kometa si své vedení ale vzít nenechala.

Karel Beran: Budějovice byly hodně houževnatý soupeř, což jsme ani tolik nečekali. První dvě třetiny bylo hodně vyloučených na obou stranách a my jsme se nemohli dostat do tempa. Třetí třetina se nám už hrála lépe, protože nebylo tolik přesilových her ani oslabení. Naštěstí jsme dali čtvrtou branku a utkání zvítězili. Nečekali jsme, že to bude tak těžký protivník.

Jan Trummer: Očekávali jsme, že Kometa půjde do zápasu s velkým nasazením, což v první části potvrdila. První gól jsme dostali z nešťastné náhody a po chybě hned toho druhého. Snažili jsme se dotahovat, ale klíčový moment nastal, když si domácí vytvořili tento náskok a následně jej zvyšovali. Jednalo se o utkání s mnoha vyloučeními. My jsme využili jednu přesilovku, hosté dva a kolena nám podlomili, když jsme inkasovali při hře čtyři na čtyři.