15.03.2013, Matěj Mayer

SDO: KOM - CEB 6:2 - Starší dorost v Brně napoprvé neuspěl - rozhodne třetí zápas

Č. B u d ě j o v i c e - Českobudějovický starší dorost vyrazil do Brna ve velmi dobrém rozpoložení. Po prvním zápase, který vyzněl jednoznačně pro Jihočechy (3:1), jeli mladíci do Brna s cílem ukončit sérii již ve druhém zápase. To se ale nepovedlo. České Budějovice srazily do kolen hlavně tři branky soupeře v prvních deseti minutách druhé části. Českobudějovičtí se sice zmohli na odpověď z hole Roba, ale to bylo z jejich strany vše.

Rozhodující třetí duel se odehraje zítra v Kajot Areně od 13:45!

Oba kádry vstoupily do vzájemného střetnutí v nevídaném tempu. Drtivého tlaku ale lépe využili hosté, kteří vystihli nepřesnost v brněnské rozehrávce. Domácí Hájek ztratil puk na modré čáře a David Ruda, který se zmocnil kotouče, sám uháněl na opuštěného Jekela v kleci. Forhendová střela brněnského gólmana bez potíží prostřelila. V tento úsek utkání se Brno dostalo do úzkých, ještě za podpory přesilové hry Budějovic.

Ta jim nakonec pomohla spíše Brnu, jelikož i Jakub Boltvan využil zaváhání hostů. Po jejich vzoru vstřelil branku z brejku. Nejdříve ale jeho střela padla jen na hruď brankáře Sovy, brněnský útočník se prosadil až z ležící polohy, kdy rychlým švihem hokejky dotlačil puk za brankovou čáru. Do konce této části již gól nepadl a hráči se do kabin ubírali za vyrovnaného stavu.

Prostřední část zápasu Brno zahájilo nečekaně úspěšně. V jedenadvacáté minutě Patrik Koch poslal svůj tým poprvé do vedení. Stalo se tak po spolupráci s Hájkem, který od modré přihrával Jenyšovi na vrchol pravého křídla. Odtud poslední jmenovaný hráč poslal křižnou přihrávku na Kocha, jenž puk srazil do sítě. A aby si Kometa náskok pojistila, o pozornost se zasloužil Roman Dymáček, jenž se prosadil poměrně kuriózním způsobem. Dymáček se z pravého křídla za úrovní branky snažil nahodit kotouč před tři tyče, ale puk se odrazil od brankářových zad do klece.

O dvě minuty později Budějovice své pochybení částečně napravily, když snížily, konkrétně Luboš Rob, na 3:2. Tím už ale jejich střelecké zásoby došly a od té chvíle proměněné střely na sebe brali jen domácí.

Ve druhé dvacetiminutovce se o gólový přísun a navýšení náskoku zasloužil Richard Garčic. Nejdříve mu pomohl nevyzpytatelný odraz puku od spoluhráče, druhý zářez si doslova vybojoval, když se vrhl mezi dva bránící beky. Ti jej faulovali, ale brněnský hráč ještě z pádu propasoval kotouč mezi Sovovy betony. To byla poslední kapka a budějovický gólman byl vyhnán z klece. Vystřídal jej Tomaž Trelc.

S nadsázkou řečeno, i závěrečná část, která by se dala považovat za rozhodnutou, neztrácela na atraktivitě. O osobní souboje ani pěkné hokejové akce nouze rozhodně nebyla. Nicméně o jedinou branku této části se postaral opět Dymáček, který stvrdil výhru domácích poměrem 6:2. Po šesté inkasované brance Mountfieldu se opět mezi tři tyče na poslední dvě minuty utkání vrátil Aleš Sova, ale ten s osudem Českých Budějovic už nic nezmohl.