07.09.2012, Matěj Mayer

SDO: LIB - CEB 5:3 - Ani starší dorost nezačal dobře

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - První utkání nové sezony staršího dorostu nedopadlo pro Jihočeské mužstvo dobře. Svěřenci trenéra Jana Trummera prohrávali po úvodní dvacetiminutovce 2:0, v následující druhé části však dokázali zabrat a vyrovnat na 3:3. V rozhodující třetí třetině byli šťastnější domácí, když rozhodující branku vstřelili dokonce v oslabení. Premiérovou branku Českých Budějovic v sezoně vstřelil Karel Vácha.
Samý začátek první periody příliš nenasvědčoval jejímu konečnému skóre. Do první šance se dostal hostující celek a ihned to byla gólovka. Samohejl vytáhl kotouč z rohu, nabruslil před Stezku a nebezpečně vypálil. Po jeho střele zůstal kotouč ležet na brankovišti, kam přispěchal Krátoška. Jeho dorážka ale mířila jen do Stezkova náručí.

Na další vydařenou akci se muselo čekat až do poloviny třetiny, tentokrát přišla na straně Liberce a vydařenou měla i koncovku. Hrálo se ve čtyřech, když Belovič poslal kotouč na Dominika Hrníčka a ten rychlým švihem z kruhu otevřel skóre.

První třetina jakoby rozdělila důležité okamžiky na samý začátek, prostředek a samý konec svého vymezeného času. Pouhých 19 vteřin před jejím koncem totiž prostrčil Račický kotouč na Jakuba Kalfiřta, který se řítil osamocen na Trelce. Jeho střela sice orazítkovala horní tyč, avšak odraz jí dostal až za brankovou čáru.

První sezona nové sezony tak vyšla lépe Bílým Tygrům, kteří šli do druhých dvaceti minut s dvoubrankovým náskokem. Ten vzal ale rychle za své.

Už po čtyřech minutách se ztenčil na jednu branku. Karel Vácha měl na brankovišti nejrychlejší ruce a poslal kotouč za brankovou čáru. Za pár minut ho napodobil Milan Břečka, jenž z kruhu vymetl pavučiny pravého horního rohu branky. Skóre tak bylo vyrovnáno, ovšem druhá třetina neřekla ani zdaleka poslední slovo.

Ani dvě minuty nedělily od této branky další, a ta zvrátila vedení na stranu Českých Budějovic. Na první pohled nepříliš povedená rána od modré z hole Michala Kutiše propadla Stezkovi až za jeho záda. Budějovičtí tak během deseti minut zcela otočili vývoj zápasu.

Za další dvě minuty ale bylo zase vše jinak. Liberec dostal možnost přesilové hry a nepohrdl jí. Arlt nahodil na Filipa Chlapíka, který z hranice brankoviště nezaváhal.

Druhé dějství přineslo také množství trestů a hra pěti na pět byla spíše výjimkou. Z řady vyloučení pak vystoupily tresty pro hostujícího Piegla a domácího Ordoše, kteří byli v rozmezí pár minut vyloučeni shodně na pět minut plus do konce utkání za opravdu nešetrné fauly kolenem.

Třetí dějství tak začínalo za zcela nových pořádků. A ty přetrvaly poměrně dlouho, víceméně do samého závěru. Šance sice byly i v průběhu třetiny, avšak ne zrovna gólové. Snad jedině na Beloviče, jenž z kruhu trefil tyč.

S příchodem posledních pěti minut se ale věci začaly hýbat. Liberec šel do čtyř a hostům se naskytla možnost rozhodnout zápas. Opak byl ale pravdou. Ondřej Šťáva ve středním pásmu získal kotouč, a jelikož ho získal od posledního bránícího hráče, šel sám na Trelce. S ním si následně poradil rychlou kličkou do bekhendu.

České Budějovice se po inkasování nadechly k velkému tlaku, který ale vyústil jen v tyčku Krátošky. Pokračující převahu se posili trenéři Jihočechů zvýšit odvoláním gólmana, avšak při této situaci se ke kotouči dostal Dominik Hrníčko a pohodlně ho dovezl do opuštěné klece.

Tento zásah tak stanovil konečnou podobu skóre, která zněla 5:3 pro domácí Bílé Tygry.