17.11.2011, Matěj Mayer

SDO: MBL - CEB 1:11 - Jihočeši si s chutí zastříleli

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Českobudějovičtí starší dorostenci hráli své další utkání s Mladou Boleslaví. Na velmi slabého soupeře Jihočeši doslova vlétli a pěti brankami v úvodním dějství jasně určili vývoj zápasu. Zajímavý je určitě fakt, že všichni hráči Českých Budějovic si připsali minimálně jeden bod. Hattrickem se blýskl útočník Aleš Krátoška.

Budějovice podle očekávání na domácí vlítly a po seznámení se s boleslavským ledem na velké hale v prvních minutách zápasu udeřily. Josef Krcha v páté minutě unikl domácí obraně a otevřel stav utkání. Hosté se pak i nadále draly do útoku, zatímco Mladá Boleslav nevěděla, co si s červenou lavinou počít. Neschopnost dostat hru z obranného pásma vyústila v desáté minutě v druhou inkasovanou branku, jež vsítil ranou pod lapačku Martin Záhora. Potom byla ze strany obou mužstev k vidění hitparáda nepřesných přihrávek a v případě Boleslavi i pokusů o vyhození z pásma. Prakticky vše, o co se pokoušela obě mužstva, končilo zakázaným uvolněním.

Hluché místo přerušilo až vyloučení domácích Podsedníčka a Semiráda. Přesilovku pět na tři si Budějovice náležitě vychutnaly. V 17. minutě se trefil nikým nehlídaný Aleš Krátoška, který vystihl přihrávku z pravé strany přes dva domácí obránce, a o minutu později se radoval Josef Žáček, takže využil i Semirádův trest. Boleslav za stavu 0:4 již zcela ztratila vůli hrát, natož se bránit, proto o další minutu později inkasovala popáté a opět střelou Aleše Krátošky.

Do druhého dějství vstoupila Boleslav s vystřídaným brankářem Janem Plíškem a s trochu lepším herním projevem. Budějovice již tak nedominovaly, jak tomu bylo v první třetině. Dobrou šanci měl při domácí přesilovce Adam Kellerstein, při úniku neuspěl ani Patrik Podsedníček. A další vyloženou šanci zmařil Stanislav Brzák, který si vylámal zuby na brankáři Davidu Gábovi. Ve 31. minutě si ale proti akci hostí vyjel brankář Plíšek víc mimo bránu, ale k puku se díky dobré přihrávce dostal Radek Prokeš, který neměl žádné potíže se zasunutím kotouče do prázdné klece a zvýšit tak na 0:6. Boleslav se i po této brance snažila něco dělat, jenže výsledek nebyl žádný. Takže se úroveň její hry postupně propadala. Do konce třetiny však již branka nepadla.

Poslední dějství začalo dvěma bleskovými góly. Milan Šesták si narazil se Záhorou a bleskově zvýšil na již 0:7. Ve 45. minutě se po dalším závaru, v této třetině již po několikátém, trefil do brány obránce Petr Škopek. V následujících momentech byly k vidění šance, spíše ale ze strany Budějovic, ale občas si nějakou pěknou šanci vypracovali i domácí, nicméně proti dobře organizované obranné hře soupeře to bylo velmi těžké. Největší šanci měli Bašus s Kellersteinem, když se obránci hostů za bránou snadno chybou nechali obrat o puk. O chvilku později v 54. minutě se trefuje David Ruda, což znamenalo, že Boleslav již hrála prakticky jen o to, zda tento zápas skončí, či neskončí dvojciferným debaklem.

O nic jiného, aby to tak skončilo, hostům nešlo. Ale nabídku na vstřelení druhého gólu do zcela odkryté branky zatím odmítli. Navíc polevili v obraně, z čehož plynul jediný čestný gól domácích, jenž vstřelil v 57. minutě z mezikruží díky dobré přihrávce zpoza brány Stanislav Brzák. Hosté chtěli odpovědět ihned, ale desátou branku si Boleslav o minutu později vstřelila sama rukou od jednoho z bránících hráčů. Gól byl připsán Josefu Žáčkovi. Minutu před koncem pak debakl dokonal svým hattrickem Aleš Krátoška. Skóre se tak zastavilo na samých jedničkách, které si hostující mužstvo za předvedený výkon zasluhuje - 1:11.

Martin Janeček, trenér HC Mountfield: My jsme chtěli dobře začít, což se nám povedlo, a nemá na tom zásluhu jen těch pět vstřelených gólů ze začátku. Důležité bylo, že jsme vydrželi šedesát minut v pohybu a soupeře jsme přebruslili. Věděli jsme, že Boleslav má problém se sestavou, tudíž jsme nechali první útok doma, aby pomohli juniorce. Další hráči se s tím dobře poprali a ukázali, že naše mužstvo patří na první místo v tabulce.