18.10.2013, Miroslav Mayer

SDO: MLB - CEM 5:3 - Dorostenci utrpěli třetí porážku v řadě

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Starší dorost sehrál nešťastný zápas v Mladé Boleslavi. Po deseti minutách vedli totiž Jihočeši již 2:0 a na začátku třetí třetiny ještě 3:2. Bruslaři ovšem zabrali a povedlo se jim dát tři branky a otočit skóre zápasu ve svůj prospěch. Budějovičtí tak museli strávit třetí porážku v řadě.

Bruslaři nevstoupili do utkání dobře. Budějovice byli hned od úvodního vhazování lepším mužstvem a domácí dorostenci jen pasivně bránili. Ve třetí minutě už hosté zaslouženě slavili první branku v síti domácích poté, co po uzamčení domácích v jejich obranném pásmu dokázal dotlačit puk až za Růžičkovy záda Jiří Smejkal. Následně se dostal ke střele Matoušek, jehož pokus ale boleslavský brankář lapil. Domácí si první šanci vytvořili až v osmé minutě, ale Průška v úniku zastavil za cenu faulu jen Doktor. Následnou přesilovku domácí dorostenci nicméně nebyli schopni vůbec využit. Proto také znovu trestali hosté. V 11. minutě velmi aktivní Pavel Samohejl překonal Růžičku podruhé. Bruslařům se však povedlo vrátit do hry. Doktor totiž znovu zahrál nedovoleně a oslabil tak své mužstvo. Přesilové hry se tentokrát domácí dorostenci zhostili na výbornou a Milan Průšek tak dal domácím naději, že ještě není tak zle. Následně se síly na ledě vyrovnaly, ale v první části hry se již nic zajímavého nestalo.

I když byli budějovičtí převážně lepším týmem i ve druhé třetině, tak jim právě druhá část hry vynesla pomyslný ortel. Bůh ví proč, začali i přes vedení a převahu hosté domácí faulovat a posílat se tak do zbytečných oslabení. Bruslaři sice nebyli schopni tři početní výhody, které šly v rozmezích pár minut vůbec využít, ale Vráblík chtěl zjevně domácím poskytnout další a lepší možnost, a tak v čase 38:12 brutálním faulem do hlavy srazil jednoho z domácích hráčů na led. Rozhodčí ho poslal předčasně do sprch a domácím kromě toho „nadělil“ hned pětiminutovou přesilovku. Tohoto daru se vzápětí rozhodl využít Denis Pätoprstý a srovnal tak skóre na 2:2.

I přes početní výhodu domácích vstoupili hosté i do závěrečné části hry aktivněji. Ve 42. minutě potrestal Bruslaře, kteří byli duchem zjevně ještě v kabině Tomáš Fencl – 2:3! To však bylo ze strany Budějovic vše a následnou aktivitu už převzali do svých holí jen a jen domácí. Ve 43. minutě nahrál Žalud perfektně Ondřeji Černému a ten srovnal - 3:3! Následně byli domácí úplně všude. Bojovností, agresivitou a snahou zastínili hosty a dostávali se do slibných příležitostí. Ve 46. minutě otočil stav Jakub Durdil na 4:3 a poprvé poslal domácí do vedení. Zlepšené hry domácích si všimli i přítomní diváci a začali je v jejich výkonu až nebývale povzbuzovat. Bruslaři byli na koni a Budějovice naopak očividně frustrované. Smejkal trefil ve vyložené šanci jen tyč Růžičkovy branky a Klinecký „bombil“ jen do domácího brankáře. Poslední minuty ještě přinesly dvojí vyloučení, na každé straně jedno. Když už hostům nezbývalo nic jiného než hra bez brankáře, vyskočil z trestné lavice na led Vojtěch Němec, nechal si přihrát od Prokopa a zakončil do prázdné branky – 5:3!