11.12.2009, Ondřej Kubát

SDO: OLO-CEB 2:3 - Starší dorost začal vítězstvím

O l o m o u c - Druhá část extraligy staršího dorostu začala pro hokejisty Českých Budějovic výtečně. Jihočeši, hrající v omlazené sestavě, se sice s Olomoucí po celý zápas přetahovali o body, díky trefě Tomáše Rouska jednatřicet vteřin před koncem však zvítězili těsně 3:2. Do tabulky si tak připsali cenné tříbodové vítězství.

Utkání začalo ve svižném tempu. Ovšem branky obou týmů jakoby byly zakleté. Ani jedno mužstvo se nemohlo prosadit. Pozor museli dávat trestoměřiči, protože rozhodčí vylučoval jednoho hráče za druhým. České Budějovice ale byly lepší a udávaly hře tempo.

Co se nepovedlo úvodní části, vynahradila dvacetiminutovka druhá. Už po minutě a osmačtyřiceti vteřinách se před domácím gólmanem Lukášem zjevil z ničeho nic Jan Trummer, který sice trefil tyčku, nicméně od té se puk odrazil do sítě. Asistoval Koblasa – 0:1.

Hanáci se ovšem nechtěli s inkasovaným gólem smířit a podařilo se jim rychle vyrovnat. Už po necelých třech minutách dobruslil Michal Maška odražený puk a uklidil ho za záda gólmana Bláhy – 1:1. Hra byla poté přerušena, protože v dresu Mory nastoupil hráč, který nebyl uveden v zápise. Po chvilce diskuzí vykázal rozhodčí onoho hráče z lavičky do kabiny.

Hlavní arbitr Skoupý neustále vylučoval. Nečistá hra obou týmů mu k tomu dávala spoustu příležitostí. Tři minuty před druhou sirénou se hosté dočkali druhé trefy. Heřmánkova dělovka při hře čtyři na čtyři od modré zazvonila o břevno. Kotouč se ovšem odrazil přímo na hokejku Martina Sekery, který bez problémů poslal svůj tým do vedení.

Olomoučtí se ve třetím dějství dlouho snažili o vyrovnání. Jenomže čas jim zatraceně rychle utíkal. Naopak Budějovice se celkem v poklidu bránily. Zajímavé věci se děly až v poslední minutě. Při další hře čtyři na čtyři odvolal trenér domácích Přecechtěl gólmana a Hanáci se při power-play prosadili. Po Novotného přihrávce proměnil svůj únik ve vyrovnávající branku Pavel Zona - 2:2. Radost domácích byla obrovská, leč předčasná.

Na časomíře v tu chvíli svítil údaj 59:11. Všichni, snad i sami Českobudějovičtí, se už smiřovali s prodloužením. Jenomže všechno bylo jinak! Od gólu Zony uběhlo pouhých osmnáct vteřin, když z bezprostřední blízkosti protlačil touš za Lukáše Tomáš Rousek - 2:3.

České Budějovice tak díky šťastnému závěru vydolovaly v Olomouci všechny body a do druhé části extraligy vkročily správnou nohou.