12.12.2014, Matěj Mayer

SDO: OLO - CEB 5:0 - Jihočeši v Olomouci neskórovali

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Starší dorostenci nedokázali pomstít své starší kolegy, kteří včera prohráli s Olomoucí v Budvar aréně. Svěřenci trenérů Všetečky a Koldy dostali od Hanáků pět branek a jedou domů s prázdnou.

Úvod do zápasu měli daleko lepší starší dorostenci Olomouce, kteří se už po šesti minutách hry mohli radovat z branky. Dobrou práci za brankou odvedl Marek, z jehož nahrávky do brankoviště následně těžil Jan Beier.

Po polovině prvního dějství se svěřencům kouče Tomajka dýchalo ještě lépe. Galvasovo nahození se od zadního mantinelu odrazilo přesně na hůl Matěje Zabloudila, který už neměl problém uklidit kotouč do odkryté klece. Tentýž hráč poté pár minut před první sirénou mohl ve spolupráci s Hajšmanem navýšit olomoucké vedení, tentokrát se ale domácí radovat po velké šanci nemohli.

Co se mladým Kohoutům nepovedlo na konci první části, povedlo se jim na začátku té druhé. Prakticky ve stejné situaci, do niž se v první třetině dostal Zabloudil, nezaváhal ani Tomáš Malý, jenž tak upravil skóre na 3:0 pro domácí Moru.

Starší dorostenci Olomouce měli i nadále navrch, což potvrdili svou čtvrtou brankou v utkání. V předbrankovém prostoru se nejlépe zorientoval Dominik Hajšman, který počtvrté v utkání donutil brankáře hostů Němce tahat kotouč ze své sítě. V předposlední minutě druhé dvacetiminutivky pak hostující Bárta tvrdě srazil Říčku, který se z ledu dlouho nezvedal. Nakonec za pomoci spoluhráčů odešel na střídačku a následně zamířil do kabin. Bárta dostal trest pět minut plus do konce utkání.

I start do třetí části zvládli mladí Kohouti na jedničku, skórovat se jim totiž povedlo již po třiadvaceti vteřinách. Pátá branka, o kterou se postaral Vítězslav Beutl , vyhnala z českobudějovické branky gólmana Němce, jehož nahradil Kváča. Do konce utkání měly oba celky k dispozici ještě několik přesilových her, skóre už se však nezměnilo.

Starší dorost Olomouce tak na svém ledě zdolal stejně staré hokejisty Českých Budějovic jasně 5:0.