25.03.2018, Denisa Józsová

SDO: PCE - CEB 1:4 - Parádní obrat přinesl vedení ve čtvrtfinálové sérii

K prvnímu čtvrtfinálovému utkání se vydali starší dorostenci na led Pardubic. Zde sice po druhé periodě prohrávali, jenže pak Jihočeši zahráli skvěle ve třetí třetině, kdy stav otočili třemi brankami. Východočeši se sice nevzdávali a tři a půl minuty to zkusili bez gólmana, avšak znovu inkasovali. České Budějovice tak udělaly první krok k postupu na finálový turnaj. Další utkání sehrají v úterý v Budvar aréně od 18:00!

První třetina přinesla hokej bez vyložených šancí, oba týmy se spíše oťukávaly, a tak oba brankáři neměli mnoho práce. Optickou převahu měli Jihočeši, ale nedokázali se dostat do nebezpečných střeleckých příležitostí.

Ve druhé třetině pokračoval platonický tlak hostí, v jasné šanci přestřelil domácí branku Kubíček. A když ani přečíslení Čížka s Novákem neskončilo brankou, udeřilo na druhé straně. Minutu před koncem druhé části hry využili domácí hokejisté toho, že hostující obrana si chybně rozebrala hráče v předbrankovém prostoru a Matěj Poul přesnou střelou k levé tyči nedal Svobodovi šanci.

Do poslední třetiny nastoupili hosté v aktivním duchu a odměnou jim byla vyrovnávací branka, kdy nenápadnou střelou na přední tyč prostřelil Vlka v domácí svatyni Michal Silný. O několik minut později brilantně tečoval střílenou přihrávku Pavel Novák a Jihočeši se ujali vedení. Pět minut před koncem ujel po levém křídle Matěj Toman a výstavní dělovkou propálil hostujícího brankáře. Domácí tým tři a půl minuty před koncem odvolal brankáře a zkoušel své střelecké štěstí v šesti hráčích. Jejich snahu definitivně utnul Pavel Novák, který z vlastní obranné třetiny trefil opuštěnou klec a odstartoval tak gejzír radosti početného a hlučného budějovického kotle.

Radek Bělohlav (CEB): Poslední třetina byla podle našich představ. V ní jsme rozhodli o výsledku a jsme rádi za zisk prvního bodu v sérii.