19.03.2010, Matěj Mayer

SDO: PCE - CEB 4:3 - První porážka v play-off

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorostenci HC České Budějovice neuspěli na ledě HC Eaton Pardubice a rozhodne tedy až třetí zápas, který se hraje opět na pardubickém ledě. V pátečním utkání prohrávali Jihočeši už 3:0. Zápas ale nakonec skončil těsnou výhrou domácích 4:3. Dvě branky českobudějovického mužstva dal specialista na pardubický tým útočník Roman Bernat.
Starší dorostenci Pardubic se rychle oklepali po pětigólovém debaklu v Českých Budějovicích a od prvních minut diktovali tempo hry. Eaton se dostal do vedení již v 6. minutě, kdy se trefil obránce Škvor – 1:0. O chvíli později byl brankář Jihočechů opět překonán, Patrik Lenoch však ostrým příklepem napálil pouze tyč. Vstup do druhého dějství se lépe povedl domácím hokejistům. Ve 22. minutě nahodil od mantinelu puk na bránu Petr Beneš a gólman Bláha si puk nechtěně srazil přímo do šibenice – 2:0. O čtyři minuty později měli domácí obrovskou šanci po nařízeném trestném střílení po Koblasově podražení. Marek Hemský však trefil pouze levou tyč českobudějovické branky. Pár okamžiků na to napálil Jiří Půhoný kotouč opět pouze do brankové konstrukce. O tak se ale pak Eaton dostal do tříbrankového trháku, ve 28. minutě se právě neúspěšný exekutor dostal po krásné individuální akci do zakončení a z prostoru mezi kruhy se nemýlil 3:0. České Budějovice dokázaly snížit v polovině zápasu, kdy využily svou přesilovku. Jihočeši dlouho obléhali pardubickou obranu, až puk za Langhamera dostal Lukáš Sedlák. Kotouč sice rychle z brány odpálil Zrůst, ale rozhodčí Wagner jasným gestem naznačil, že se černá guma dostala za brankovou čáru – 3:1. Po následných protestech vyfasoval domácí Havlík desetiminutový trest. Hosté se sice snažili ve třetí třetině zlomit vývoj zápasu na svou stranu, jenže Jihočeši naráželi na výborného brankáře Langhamera v brance Pardubic. Ten hlavně v úvodu posledního dějství pochytal bezpočet šancí soupeře. A tak udeřil domácí tým. Ve 46. minutě se po rychlé akce prosadil Jiří Půhoný a vrátil Východočechům tříbrankové vedení – 4:1. I tak České Budějovice nepolevily v útočném snažení a vytrvale dobývaly pardubickou pozici. O 190 sekund později ale to bylo opět pouze o dva góly po trefě Bernata v přesilovce pět na tři – 4:2. Jihočeši nadále vytrvale útočili a odměnou jim bylo konečné snížení při hře bez brankáře v čase 59:33, před brankou se nejlépe orientoval Roman Bernat – 4:3. Na víc jim ale čas nezbyl. Zítra ode čtyř hodin odpoledne tak sehrají Pardubice s Jihočechy rozhodující zápas o postup do finálového turnaje starších dorostenců.