05.01.2018, Denisa Józsová

SDO: PCE - CEB 4:3p - Vyrovnané utkání rozhodlo prodloužení

Dva zápasy na venkovních hřištích čekají tento víkend starší dorost. K prvnímu z nich se vydal na led do Pardubic. Utkání bylo velmi vyrovnané a oba týmy alespoň jednou vedly. Pardubice nakonec rozhodly v prodloužení, takže si na svém ledě připsaly dva body za výhru 4:3 v prodloužení.

Oba týmy se dostávaly pomalu, na obou stranách bylo mnoho nepřesností. Do první větší šance se dostal Rozlílek, který dostal přihrávku do předbrankového prostoru, jenže minul branku. Na začátku 6. minutě už se Dynamo ujalo vedení po pohledné akci. Po levé straně ji rozjel Šír, který posunul puk k Rohlíkovi, jenž ho předal do druhé vlny Ondřeji Tobiášovi na střed, ten z první mířil přesně mezi tři tyče – 1:0. Rychlá akce Nováka skončila nepřesnou střelou z pravého kruhu vedle vzdálenější tyče. Motor vyrovnal v 15. minutě, když se ihned po buly ve středovém kruhu vydal do útoku, který zakončil přesnou trefou z levého kruhu Jakub Čížek – 1:1.

Ve druhé třetině mohl otočit skóre ve prospěch Českých Budějovic ve vlastním oslabení Řezáč, jenže bekhendovým pokusem na Vlka nevyzrál. Na druhé straně mířil sám na Dvořáka Chára po chybě obrany hostí, snažil se gólmana vymíchat a zakončit mezi jeho betony, což úspěch neslavilo. Z gólu se mohl radovat až ve 28. minutě Ondřej Tobiáš, ten se nejrychleji zorientoval v předbrankovém prostoru, našel si poskakující odražený puk a bekhendem ho poslal do brány – 2:1.

Další vyrovnání v podání Motoru přišlo po třech minutách hry třetí třetiny, hosté rychle přejeli do útočné třetiny, Kubíček nahrál Vojtěchu Krchovi, který ze středu překonal brankáře Vlka – 2:2. O tři minuty později České Budějovice otočily vývoj ve svůj prospěch, Novák nahrál mezi obránci před útočnou modrou Michalu Silnému, který ještě chtěl při akci dvou na jednou nahrávat spoluhráči na levou stranu. Vypadalo to, že z akce nic nebude, jelikož jeho přihrávku zblokoval Dubovči, jenže kotouč srazil směrem na branku a Vlk ho propustil za svá záda – 2:3. Motor nabídl soupeři velkou šanci na srovnání téměř dvouminutovou přesilovkou pět na tři, kterou Dynamo za půl minuty zužitkovalo. Střela Daniela Blažeje ještě mírně změnila směr, když trefila obránce stojícího před brankou, a skončila v pravé horní části branky. V závěru mohl rozhodnout o výhře Českých Budějovic, jenže pardubickému brankáři pomohla proti Školově zakončení horní tyč.

V prodloužení byly k vidění nadějné šance na obou stranách, Pardubice nezužitkovaly přečíslení dvou na jednoho, na druhé straně Silný tečoval přihrávku mezi kruhy vedle branky. Poté se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. Egert našel před brankou Školu, který nedokázal dostat puk do odkryté části branky a Dynamo se vydalo do protiakce, samostatný únik zakončil Dominik Chára do pravé části branky a zajistil domácím bod navíc – 3:2.