10.09.2016, Filip Kortus, Karel Svoboda

SDO: PIS - CEB 2:5 - Starší dorost poprvé za tři body

PÍSEK — Starší dorostenci dnes vydolovali v Písku první letošní extraligové vítězství, když soupeřova brankáře zasypali 55 ranami. Ujalo se jich pět, dvakrát se trefil Lukáš Matys. Zběsilá byla zejména polovina zápasu, kdy za necelé čtyři minuty padly čtyři branky. V dalším kole hostí svěřenci Radka Bělohlava Kolín.

Starší dorost nezažívá povedený vstup do sezony a při derby v Písku potřeboval nutně vyhrát za tři body. Ačkoliv byli hokejisté jasnými favority, derby vždy přináší překvapení. Od osmé minuty svěřenci trenéra Radka Bělohlava vedli, střelu Lukáše Práška nedokázal Křepela zpracovat – 0:1. Navýšit jednobrankové skóre mohli Českobudějovičtí v závěru třetiny, rychlý brejk ale druhou brankou v síti Písku neskončil.

I druhou třetinu začal lépe Motor, Krcho ale velkou šanci neproměnil. Písek se postupně herně zvedal a byl i za to gólově odměněn. Joshua Waller na poslední chvíli dokázal překonat Ovsjannikova – 1:1. A za necelou minutu slavili domácí překvapivý obrat. Bývalý hráč Motoru Tomáš Stauber se zasloužil o obrat v utkání – 2:1. Brankostroj v polovině utkání pokračoval na druhé straně. S rychlou odpovědí přispěchala opora starších dorostenců Českých Budějovic Lukáš Matys - 2:2. Další obrat za necelé tři minuty vrátil Motoru ztracený jednogólový náskok, znovu se trefil Lukáš Matys - 2:3. Znovu srovnat mohl v závěru třetiny Frederik Hakl, hrající v Písku na hostování právě z Motoru, avšak na Ovjsannikova střelou mezi betony nevyzrál.

V 44. minutě šli Budějovičtí poprvé do dvoubrankového náskoku. Radek Rolínek vystihl rozehrávku Píseckých a pohotově skóroval – 2:4. Na konečných 2:5 upravil v oslabení Aleš Řezáč, předsezonní posila z Tábora.