ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
15.09.2012, Matěj Mayer

SDO: PIS - CEB 3:0 - Derby vyhrál Písek

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Jihočeské derby bylo na programu ve 4. kole extraligy staršího dorostu. Favorizovaný českobudějovický klub ale vyšel z duelu jako poražený. Českobudějovičtí se ani navzdory třiceti pěti střelám nedokázali jedinkrát prosadit. Po čtyřech zápasech sezony mají starší dorostenci HC České Budějovice na kontě pouze tři body za jednu výhru.

Už od úvodních minut dnešního střetnutí bylo znát, že k vidění bude souboj doslova na ostří nože, o čemž svědčila řada tvrdých střetů a osobních soubojů. Hosté z Českých Budějovic vstoupili do utkání sice aktivně, ale obrana domácích pracovala spolehlivě, i když někdy i s notnou dávkou štěstí. A tak se ke slovu dostali domácí hokejisté, když zhruba půl minuty před první sirénou udeřil svou pověstnou dělovkou od modré Hanus a Písečtí si tak do šaten odnesli jednobrankové vedení.

Ve druhé části se tempo hry uklidnilo. Diváci na píseckém zimním stadionu byli svědky pohledného utkání. Šance střídala šanci a bylo jen otázkou času, kdy se některému z týmů podaří vstřelit gól. Ale jediným kdo se opět prosadil byli starší dorostenci Písku. Nejprve zakončil přečíslení dva na jednoho parádní střelou Lukáš Volf a ten samý kousek se podařil i Schwambergerovi, jenž úspěšně zakončil po vyšperkované kombinaci se Šuhajem.

Třetí část hry s nesla v duchu jisté hry domácích a snahy o zdramatizování utkání v podání budějovického Moutfieldu. Hra se přelévala ze strany na stranu. Tým Českých Budějovic mohl sice v pasážích na začátku a na konci závěrečné periody ještě zkorigovat výsledkový stav, ale proti dobře chytajícímu gólmanovi ve žluto-modrém byla jakákoliv útočná snaha marná. Ve třetí třetině se ani jedno z mužstev nedokázalo gólově prosadit a tak se mohli písečtí starší dorostenci radovat ze zaslouženého vítězství.

Ohlasy po zápasu
Roman Heindl (IHC Písek): „Utkání jsme nezačali dobře, byli jsme pod velkým tlakem, i když jsme hráče upozorňovali na to, co nás čeká. Budějovice prohráli v Hradci Králové, takže jsme očekávali jejich tlak. Ze začátku zápasu jsme měli štěstí, když naše obrana nakonec dokázala vyřešit nebezpečné situace. Podržel nás brankář Mazuch. Poté jsme se začali dostávat do tlaku, ujížděli jsme do přečíslení a tím vznikla naše výhra. Hráčům bych chtěl poděkovat za jejich výkon a za bojovnost a jsem samozřejmě rád, že jsme porazili klub, ve kterém jsem v minulosti působil."
Sociální sítě

Před 105 lety se narodil Václav Špatný. V ČB 8 sezon, cca 60 zápasů, min. 45 gólů. Člen bronzového týmu 1937, finalista...

V sobotu se Jiří Šimánek zapíše do klubové historie jako hráč s nejvíce starty za celých 92 let trvání klubu! Jeho rekordní...

Každá výhra se počítá! Motor skvělým nástupem zaskočil Porubu a i když se pak zápas zdramatizoval, soupeř odjel domů bez bodu....

@hcporuba jsme zdolali 4:2 a máme na kontě další výhru! ???? #chanceliga #CEBvPOR

×
×
Dnes v 12:00 | U20
HC Dynamo Pardubice
ČEZ Motor Č. Budějovice