23.11.2013, Matěj Mayer

SDO: PIS-CEM 4:2 - V jihočeském derby byl lepší Písek

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Starší dorost sice včera zlomil sérii dvou vysokých porážek, ale dnes v derby nestačil na Písek. Domácí byli lepším mužstvem a ve 33. minutě už vedli 3:0. Českobudějovičtí sice snížili na rozdíl jedné branky, ale později brankový účet uzavřel Písek gólem do prázdné branky.
Jihočeské derby mezi Pískem a Českými Budějovicemi domácí začali aktivně a často nutili soupeře k faulům. A právě v přesilové hře 5 na 3 se domácí dostali do vedení. V čase 6:52, kdy Jan Pixa využil zmatků před hostující bránou a zametl puk do odkryté klece – 1:0. Velkou příležitost ke srovnání skóre měl Šafář, který byl při úniku faulován, a bylo nařízeno trestné střílení. Hráči Českých Budějovic se však samostatný nájezd nepodařil dle představ. Hráči tak odešli do kabin za stavu 1:0.

Domácí odstartovali dobře i druhou část. V čase 22:26 v signalizovaném vyloučení Tomáš Klas pohotovou střelou překonal hostujícího brankáře – 2:0. Českobudějovické mohl vrátit do hry Doktor, který nebezpečně mířil do horní poloviny písecké brány, domácí brankář proti jeho zakončení dobře zasáhnul rukou. V čase 32:50 Jiří Duchoň prostřelil z levé strany hostujícího brankáře přízemním zakončením – 3:0: V čase 36:14 se Českobudějovičtí prosadili při přesilové hře 4 na 3. Do střely Ondřeje Šulka sice vložil jeden z domácích obránců svoji hůl, kotouč však těsně prošel za brankovou čáru – 3:1.

Ve třetí třetině bylo znát hodně emocí a u některých hráčů doslova nervy na pochodu. Českobudějovičtí nechtěli odejít z derby s prázdnou a tak postupně přidávali na aktivitě. Velkou šanci měl Matoušek, jehož rána se otřela o horní tyč. V čase 55:37 již Josef Matoušek zamířil přesněji, z pravé strany ke vzdálenější tyči – 3:2 a šance hostujícího celku na body náhle vzrostly. V čase 59:58 však Jakub Šuhaj uzavřel gólem do prázdné brány na konečných 4:2.