11.09.2015, Filip Kortus

SDO: SLA - CEB 6:1 - Ani napodruhé si starší dorost neveze body z Prahy

Ve třetím kole RAKO extraligy staršího dorostu prohráli hokejisté Motoru na Slavie vysoko 1:6. Tahounem domácích byl Vildumetz, který v utkání završil hattrick a přispal si další dvě přihrávky. Za Jihočechy vstřelil jedinou branku Schmidmayer.

Svižný a pohledný hokej byl k vidění od úvodních minut. První možnost skórovat měli Jihočeši, avšak v páté minutě nevyužili nařízeného trestného střílení. Tudíž začali úřadovat domácí a to ve velkém stylu. Hrdinou první třetiny a vlastně i celého zápasu byl Tomáš Vildumetz. Nejprve přesnou křižnou přihrávkou přes brankoviště našel volného Matějku, jemuž nedělalo problém dopravit touš do branky – 1:0. Další branku Pražanů přidal sám Vildumetz. Potrestal velkou chybu Tintěry a připsal si první branku v zápase – 2:0. Druhou branku v zápase přidal slávistický útočník ještě do první přestávky. Dokázala se nejlépe zorientovat na brankovišti soupeře a zasunul kotouč do hostující branky – 3:0. Jihočeši v závěru třetiny tlačili, ale na snižující branku nebylo.

Druhá perioda ani jednu branku nenabídla, přestože měli v polovině zápasu Českobudějovičtí obrovskou šanci. Hned tři hráče Motoru byli sami před Paterou, ale ani jeden z nich nedokázal vsítit první branku svého týmu. Na druhé straně byl v brejku Patočka a nastřelil pouze tyč Hauserovy branky. I Slavie se dočkala ve druhé třetině možnosti trestného střílení. K nájezdu se postavil střelec dvou předchozích branek Vildumetz a budějovický brankář Hauser ho vychytal svou lapačkou.

První lajna Slavie úřadovala i ve třetí třetině. Produktivní dvojice Vildumetz, Matějka přidala v 47. minutě další branku – 4:0. „Bůra“ do budějovické branky přidal po přihrávce Kerna Šergl - 5:0. Čestný úspěch Motoru zaznamenal Karel Schidmayer po dobrém pasu od Kondelíka – 5:1. Střelecký účet završil a zároveň zkompletoval hattrick hrdina utkání Vildumetz - 6:1.