09.01.2010, Miroslav Mayer

SDO: TRI- CEB 3:1. Šestá prohra v řadě

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost HC České Budějovice utrpěl ve svém druhém moravském zápase další porážku. Jihočeši nedokázali získat ani bod a pošesté v řadě prohráli. V zápase prohrávali již 0:3 a v závěru se jim podařilo snížit na konečných 3:1. První asistencí se v dresu staršího dorostu blýsknul Josef Krcho.

V úvodní dvacetiminutovce jsme sledovali vyrovnaný hokej. Hrálo se nahoru dolů. Třinecký brankář čelil střelám Koblasy, Moudrého a Švece. Na druhé straně Kalus s Matušem a následně s Bezuškou nedokázali překonat brankáře hostí. Po vyloučení Trummera se ve vlastním oslabení vydal do nepřátelského území Bárta, ale byl včas zablokován třineckou obranou. Ve 13. minutě Bezuška nahrál před branku Michaelu Chvostkovi a ten se nemýlil – 1:0. O vyrovnání se pokoušeli Koblasa a Plášil, avšak bezúspěšně. Třinecký brankář si se sřelami hostí poradil.

Do druhého dějství vstoupili lépe Budějovice. V 25. minutě byli hosté velmi blízko k vyrovnání. Při Sklenářovi stálo veliké štěstí, když po neskutečném závaru před brankou puk neskončil v jeho síti. V polovině utkání Barnošák nahrál před branku Pavlu Glosovi a ten poslal puk do sítě kolem pravého ramene Gáby – 2:0. Hosté nevyužili žádnou z nabídnutých přesilovek Třince. Trummerova střela z levého kruhu skončila ve Sklenářově lapačce, naopak branku do šatny obdrželi opět hosté. Marek Klaus pár vteřin před sirénou zvýšil na 3:0.

Hosté se v poslední třetině nechtěli smířit s dosavadním výsledkem. Třinecký brankář obstál i při mele před brankou. Hosté pak nevyužili šanci, když Sklenářovi puk vypadl na brankoviště. Až ve 46. minutě po několika zákrocích překonal ležícího třineckého strážce svatyně Ondřej Liška. Časté vylučování na obou stranách nepřineslo ovoce žádnému ze soupeřů. V závěru utkání se Budějovice snažili zvrátit stav utkání, ale marně. Tentokrát zůstávají vítězné body v Třinci.