18.02.2011, Matěj Mayer

SDO: TRI - CEB 3:5 - Jihočeši vezou tři body z Třince

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorostenci HC České Budějovice sehráli další utkání extraligy v Třinci. Po první části hry byl stav vyrovnaný 2:2. Na začátku druhé třetiny se ujali vedení Oceláři. Deset minut před koncem ale hosté vývoj utkání otočili. Třemi brankami položili Třinec na lopatky a mohli se radovat ze zisku tři bodů. Hattrick v tomto utkání zaznamenal Bohumil Svoboda.

Přestože se domácí do utkání opřeli s větší chutí než jeho soupeř, byli to právě Budějovičtí, kdo v desáté minutě otevřel skóre, trefil se Jiří Bárta. Vedení ale hostům vydrželo jen necelé dvě minuty, vyrovnaný stav v čase 10:52 se důrazně prosadil Filip Oher.

Ten samý hráč se stejným způsobem prosadil i za dalších 26 sekund. Jenže první dějství bylo na branky velmi plodné a další kousek rozvnil síť v patnácté minutě. Konkrétně se o to postaral budějovický Bohumil Svoboda, který využil chyby gólmana. Druhá třetina začala tlakem hostů, ale Třinec dokázal zorganizovat rychlý brejk, který byl zakončen úspěšným pokusem Jana Štencla.

V polovině zápasu unikali Budějovičtí dva na jednoho, ale Tomáš Pich nepropasíroval kotouč přes brusle posledního zadáka. V sedmačtyřicáté minutě se Jiří Bárta mohl stát hrdinou svého týmu, po pěkné kombinaci ale nedosáhl na prudkou přihrávku před úplně odkrytou bránou.

Deset minut před koncem se hostům podařilo po přečíslení 2 na 1 srovnat stav díky Bohumilu Svobodovi. O znovunabytí vedení se chvíli na to snažili podobným způsobem domácí, ale Jiří Pargáč nezamířil přesně. A když ve čtyřiapadesáté minutě zasadil vedoucí branku Jihočechů David Bílek, začínalo mít utkání velmi konkrétní rysy.

O minutu později se totiž v nažízeném trestém střílení neprosadil třinecký Franek, Mountfieldu se naopak podařilo ještě jeden gól přidat. Bohumil Svoboda totiž uniknul všem třineckým hráčům a v samostatném úniku se nemýlil mezi Němcovy betony.