11.03.2014, Miroslav Mayer

SDO: TRI - CEM 2:3p - Starší dorostenci vstoupili do play-off vítězně

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Starší dorost vstoupil do letošního play-off vítězně. Svůj první zápas na ledě Třince vyhráli Jihočeši díky brance v prodloužení. Budějovičtí vedli již o dvě branky, ale Oceláři dokázali vyrovnat pět minut před koncem. V prodloužení měli více štěstí českobudějovičtí hokejisté a v sérii tak vedou 1:0.

První dějství jsme pozorovali poměrně klidný zápas. Třetí minuta nám nabídla první přesilovou hru pro hostující, která se jim ale nedařila. Zato Oceláři si vybírali větší aktivitu a v deváté minutě si i oni zahráli svou první přesilovku, kde jsme mohli vidět například šanci Stránského, ale i ta skončila za stavu 0:0. Ve dvanácté minutě České Budějovice vstřelili první branku utkání, zásluhou Pavla Samohejla, kterému se podařilo vychytat skulinu mezi brankářem. Domácí tento gól vybudil a snažili se odpovědět. Hned o dvě minuty později se dostal do velké šance domácí Poruba, byl však zastaven obráncem. Poslední minuta třetiny přinesla Budějovicím druhou branku, a to ve vlastním oslabení. V situaci kdy se dostali do přečíslení dvojice Samohel a Klimecký, první jmenovaný poslal přihrávku Ondřeji Šulkovi a ten dostal puk pod horní tyč.

Po uplynutí časomíry se ještě podařilo dostat puk Ocelářům do brány, bohužel již ale bylo pozdě a nemohl být uznán.

Druhá perioda již nebyla tak vyrovnaná jako ta první a sledovali jsme již roztržitější hokej. Chvílemi jsme na ledě nesledovali nic zajímavého, týmům se nedařilo vytvořit si větší šance nebo udržet kotouč. Až třicátá minuta přinesla první branku i Ocelářům, přesnou střelou snižoval na rozdíl jedné branky Lukáš Motloch , asistenci si tak připsali Michal Roman a Matěj Bartoň. Hosté se do protiútoku moc nehonili, zbytek třetiny jsme pozorovali spíše vyrovnaný zápas.

Dramatický závěr, který jsme si slibovali od poslední třetiny přišel v podobě neustálého boje o kotouč. Domácí se snažili vyrovnat a vyvíjený tlak na hostující bránu řešily Budějovice neustálým vyhazováním na úkor zakázaného uvolnění. Jedna z velkých šancí přišla ve 48. minutě kdy Murín mohl střílet do prázdné branky, tam jej však čekala už nastavená hokejka. Po několika minutách přehazování puku z jedné strany na druhou se podařilo Ocelářům srovnat dorážkou Jana Poruby . Poslední minuty už se hráči nikde moc nehnali, a tak jsme mohli očekávat prodloužení.

První dvě minuty prodloužení se nesly v podobném duchu jako poslední perioda. Třetí minuta otevřela rozhodující gól utkání, který padl z hole Tomáše Fencla, tomu se podařilo najít skulinu v bráně a puk do ní prostřelit. Budějovice tak v prvním zápase této série získaly bod.