ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
18.03.2016, Marek Baloun

SF2: CEB–SPA 5:1 – Mladší dorost srovnal stav série

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Sparta přijela do Budějovic s jasným cílem - ukončit sérii druhým vítězstvím. Tento plán jim byl ale hned od začátku rozbit a zápas byl kompletně pod kontrolou domácích, kteří si díky pětigólové kanonádě zajistili výlet do Prahy na rozhodující utkání.

I přesto, že Sparta měla hned v úvodu několik příležitostí vstřelit úvodní gól, jako první se prosadil Motor. Na Škorpíka se po přihrávce Vojtěcha Krcha natlačil Matěj Toman s obranou a puk, který se mezitím dostal mimo branku, se odrazil od brusle dojíždějícího Filipa Houdka až za čáru. Hostím se podařilo rychle srovnat, když Svobodu překonal Ondřej Pšenička. Oba týmy potom měly několik dobrých šancí, hra ale zatím do té doby byla čistá. První se k početní výhodě dostali domácí po odpískaném hákování Jana Bureše a hned z toho byl vedoucí gól. Nekompromisní dělovku Filipa Nováka šikovně tečoval Vojtěch Doktor. Sparta dostala také početní výhodu, ale využít se jim nepodařila.

Prostřední dějství opět začala aktivněji Sparta, gólem ale žádný z pokusů neskončil. To na druhé straně se to podařilo, když se Filip Novák napřáhl k dělovce a Vojtěch Doktor zřejmě dokázal puk tečovat a donutit trenéra hostí ke střídání gólmanů. Sparta po zbytek třetiny několikrát pořádně zavařila domácímu Svobodovi, za jeho záda se však puk nedostal.

I třetí třetina byla kompletně v rukách Motoru. Hosté sice měli určitý tlak, ten ale stejně jako všechny pokusy před tím rychle skončil a domácí diktovali tempo. Díky tomu také přidali dva góly, když nejprve kapitán Michal Silný našel skulinu a poté Ondřej Svoboda nabil Jiřímu Egertovi, který definitivně zajistil Motoru výlet do hlavního města.


Několik fotek ze zápasu zde.

Sociální sítě

Ve Vsetíně nastoupíme v této sestavě. Vrátíme se na vítěznou vlnu? Jak podle vás utkání dopadne? #hcmotor #dnesnisestava...

G-car index v prosinci má hned dva vítěze. Na auto od společnosti G-car se mohou těšit Jakub Suchánek a Zdeněk Doležal!

V každém zápase potvrzuje, že je hokejovým obojživelníkem. Málokdo si ho asi umí v poslední době představit jinde než na pozici...

Další série výher končí, na domácím ledě jsme prohráli s @hcslavia po prodloužení. #CEBvSLA #chanceliga

×
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Stadion Litoměřice
ČEZ Motor Č. Budějovice