08.10.2002, Lukáš Hykš, Antonín Vansa

SLA-CEB 0:1p.p.: Hokejisté vezou z Prahy dva body!

O velké překvapení se postaral celek sestavený kolem brankáře Hudáčka, když dokázal porazit Slavii na jejím vlastním hřišti 1:0 po prodloužení. Hosté sice promarnili ve třetí třetině téměř minutovou přesilovku 5 na 3, ale poněvadž se ani domácí nedokázala proti dobře bránícím jihočechům prosadit, dospěl zápas do prodloužení. V něm rozhodl zatím nejproduktivnější hráč Českých Budějovic Luboš Rob o tom, že i podruhé letos vyjdou z prodloužení budějovičtí vítězně.
Do sestavy Slavie se vrátil kapitán Josef Beránek, ovšem naštěstí pro Jihočechy to nebylo nic platné. V prodloužení dokázal rozhodnout o vítězství Českých Budějovic Luboš Rob.

Trma vrma to byla od úvodního vhazování až do konce. První náznak šance měli hosté, ale překazil ho pěkným obranným zákrokem Kolařík. Ve 4. minutě na druhé straně promáchl Ujčík prudkou Štraubovu přihrávku. O minutu později se proti dotírajícím hostujícím útočníkům vydal na výlet pro puk Málek a málem z toho byla pro Slavii pěkná polízanice. Budějovice úporně bránily a ani navrátivší se Beránek se neprosazoval. Bylo na něm vidět, že hraje se sebezapřením, možná ho i limitoval celoobličejový kryt. V 17. minutě na sobě ucítil Nedomovu hokejku Hruška a ochotně se poroučel k zemi. Slavia tak měla možnost první přesilovky, ale Hudáčka v ní prakticky neohrozila.

Ani druhá část nepřinesla o mnoho lepší podívanou, spíše naopak. Ve 24. minutě vlétl do obranného pásma hostů jako blesk Klepiš a jeho dělovka jen těsně minula Hudáčkovu svatyni. Ve 29. minutě zastavil Ujčíka jen za cenu faulu Mucha. Ani následná výhoda jednoho muže v poli nepřinesla do hry Slavie oživení. Blízko ke gólu měli hosté v rozmezí 15.-17. minuty, kdy na tresné lavici seděli Hejda s Kučerou. S největší šancí Mrázka si ale Málek poradil.

Ve třetí třenině byl obraz hry stejný. V 55. minutě se ocitl ve střelecké pozici Babka, ani on však neměl seřízená mířidla. Za minutu poté byli za vzájemnou rozmíšku vyloučeni Štraub s Vondrkou. Slávistický hráč dostal 2+2, a tak Budějovice hrály klasickou přesilovku 5 proti 4. Jen co skončila, předvedl další "čtyřminutový" zákrok hostující Rob. Ten v průběhu svého trestu ani jednou nemusel mít strach, že by se měl vrátit z trestné lavice předčasně. Ve 49. minutě nastřelil při rozehrávce Málek Nováka a málem z toho byl vlastní gól. Z hry obou mužstev dnes v Edenu zkrátka bolely oči. K vidění byl tenis, fotbal, dokonce i basket, jen ne hokej. V čase 54:36 svitla pro Slavii poslední naděje, když na hanbu putoval Filip Turek. Trenér Růžička si vybral oddechový čas. Ani tento krok však ke kýžené brance nevedl. Za mohutného pískotu fanoušků a vyvolávání bývalých hráčů se naplnilo 60 minut, po kterých na obou stranách svítily dvě nuly.

Prodloužení přece jen rozuzlení přineslo a to záhy. Nejprve se ocitl ve slibné pozici před Hudáčkem Ujčík, z protiútoku však udeřilo na druhé straně. Kombinaci na jeden dotek zakončil v čase 61:15 Rob a získal tak pro svůj tým cenné 2 body.

Václav Červený (České Budějovice): Já bych to utkání hodnotil velmi pozitivně, po prospané první třetině ve Varech jsme dnes bojovali jako jeden muž, plnili pokyny a jsme pochopitelně spokojeni.

Jiří Kalous (Slavia): My jsme zklamáni, nedařila se nám kombinace, koncovka... Doufám, že nás tento výsledek semkne a příští zápasy venku a hlavně doma budou z našeho pohledu lepší. Diváků je mi líto, protože hokej to nebyl pohledný.