ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
07.09.2016, Miroslav Mayer

SLA–CEB 5:3 – Slavia otočila zápas ve třetí třetině

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Motor zahájil sezónu na Slavii a ještě devět minut před koncem to vypadalo, že tři body přibydou na konto Jihočechů. Jenže Pražané dokázali nejen vyrovnat, ale i přidat další branky a všechny body tak nakonec zůstanou v Edenu. Budějovické může těšit povedená druhá část zápasu.

První chvilky nové sezony vyšly sešívaným na výbornou. Neuběhlo ani pět minut a při přesilovce rozezvučel horní tyčku Dragoun.

Slávisté tlačili svého soka dál a vyplatilo se. Opět u toho byl Michal Dragoun. Ten našel na útočné modré volného Mikulíka, který si podél mantinelu najel do pásma. Sešívaný kapitán potom v pravý čas předložil kotouč Jaromíru Kverkovi, jenž bez potíží doklepl puk za bezmocného Bláhu.

Obdržená branka ale jako by dostala hosty do tempa. Pražany držel dlouho nad vodou famózně chytající Hylák, jenž si pohlídal samostatný nájezd Chovana a vychytal i stoprocentní gólovku Straky.

Dvouminutovou početní výhodu pěti proti třem ovšem Motor nakonec využil, i když poněkud šťastnou trefou. Po střele od modré hledal Josef Straka přes brankoviště spoluhráče. Nakonec ale trefil jen brusli Pohla, který si srazil kotouč do vlastní sítě.

Červenobílí ale záhy opět překlopili skóre na svou stranu. Pohl po modré čáře přihrál Drtinovi, jehož rána se od zadního mantinelu odrazila přesně na hůl Henriho Tuominena. Finský snajpr potom už jen poslal z první kotouč do odkryté českobudějovické svatyně.

Budějovice otočily nepříznivý vývoj

Jenže Motor po brance Slavie znovu zapnul a po pár minutách bylo vyrovnáno. Chovan zpoza branky předložil kotouč mezi kruhy Roku Pajičovi, jenž zavěsil přesně pod víko.

A trápení domácích borců pokračovalo dál. Straku sice nejprve vychytal Hylák, těsně před koncem se už ale hostující matador dočkal další trefy. Sražené zakončení Heřmana se odrazilo právě k Josefu Strakovi, který ihned poslal kotouč za přesouvajícího se Hyláka.

Úvod třetí periody odstartovala velká šance koho jiného než českobudějovického Straky. Domácí gólman však znovu vytáhl skvělý zákrok a červenobílí se tak mohli o chvilku později radovat z vyrovnání.

Domácí si vzali vedení zpět

Mikulík naznačil střelu, nakonec ale našel střílenou přihrávkou mezi kruhy Jaromíra Kverku, který výbornou tečí dokonale oklamal Bláhu. Ten roztáhl nohy a mezi nimi mu prošel kotouč až do sítě.

A o šest minut později vybuchl Eden bouřlivou radostí! David Šafránek se nejrychleji zorientoval v brankovišti hostů a v pádu doklepl volně ležící kotouč za Bláhova záda.

O domácím vítězství mohl rozhodnout Chlouba, ale těsně minul pravou tyčku. Na rozhodnutí se tak čekalo na budějovickou hru bez gólmana. Prázdnou klec hostů trefil z pravého kruhu Antonín Dušek a zajistil domácím velmi cenné tři body na začátku sezony.

Ohlasy po zápasu

Milan Razým (HC Slavia Praha): „Vývoj utkání byl jako na houpačce. Hrál se velmi dobrý hokej. Oba týmy chtěly vyhrát. Hrálo se útočně. Na první kolo padlo také hodně branek. Dvakrát jsme šli do vedení, ale soupeř nám otočil vývoj zápasu v přesilové hře. Ve druhé třetině byly Budějovice jasně lepší, měly spoustu šancí, takže jsme byli rádi, že nám neodskočily na větší rozdíl. Před třetí periodou jsme si řekli, že se musíme zklidnit a začít hrát naši hru. Pomohli jsme si stejně jako soupeř přesilovkou, takže je vidět, že početní výhody byly v zápase jedním z rozhodujících faktorů. V závěru jsme nakonec byli šťastnější my a vzali jsme si vedení zpátky. Je to pro nás velmi cenná výhra, prohrávali jsme a tým se dokázal zvednout. Základní stavební kámen byl samozřejmě Saša, který chytal parádně. Vítězství jsme si ale podle mě za závěrečnou dvacetiminutovku zasloužili.“

Antonín Stavjaňa (ČEZ Motor České Budějovice): „Vstup do zápasu byl opatrný. Domácí šli dvakrát do vedení, my jsme dvakrát srovnali. Po naší druhé brance jsme získali větší jistotu, začali jsme hrát s pukem a otočili jsme vývoj utkání. Venku nebudeme vždy dávat pět nebo šest gólů, na tři bychom měli venku vyhrávat. Zlomilo nás oslabení, kdy jsme měli puk pod kontrolou, ale nedokázali jsme jej vyhodit ze třetiny. Hned vzápětí domácí vyrovnali a narostla jim křídla. V závěru jsme hráli trochu vabank. Neměli jsme už možnost time outu, tak jsme narychlo odvolali gólmana a domácí toho využili.“

Sociální sítě

A na webu si můžete přečíst už i druhou polovinu TOP 1??0?? momentů sezóny! Tipnete si které? ?? ??

Prezident Správní rady HC České Budějovice, z. s. Jan Ryba je nucen reagovat na dopis, který kdosi adresoval vedení A týmu a...

V letošní sezóně se povedlo to, na co čekal každý fanoušek celých sedm let. Motor totiž postoupil do extraligy! Proto jsme...

45. narozeniny dnes slaví bývalý obránce Miroslav Dvořák mladší. V A týmu hrál v 1 sezoně 2 zápasy, bez bodového zápisu. V roce...