19.01.2003, David Lukeš

SPA-CEB 6:1: Bělohlav svůj bývalý tým nešetřil

Jihočeši jakoby přišli o kouzlo, které jim v prosinci a na začátku ledna pomáhalo vozit nečekané body z hřišť soupeřů. Tentokrát prohráli v Praze s favorizovanou Spartou vysoko 1:6. "Exjihočech" Radek Bělohlav k tomu notně přispěl první a třetí brankou, čestný úspěch Budějovic vstřelil Martin Štrba. Opakuje se tak situace z 26. 12. 1999, kdy HC ČB podlehl Spartě v Praze stejným poměrem.
Budějovičtí si pro krutý výsledek přijeli do Prahy bez brankářské jedničky Vladimíra Hudáčka, jehož zastoupil Josef Kučera a připsal si tak na svoje konto třetí letošní start v nejvyšší soutěži. V 9. minutě však svému týmu nepomohl obrovskou chybou. Jako by nevěděl, že Radek Bělohlav už dlouho není oporou Budějovic nahrál z rohu kluziště právě sparťanskému forvardovi, který otevřel skóre - 1:0. Domácí byli v první části lepším týmem, trefili navíc ještě dvakrát tyčku.

Myšlenky na zvrat vzali sparťané hostům už po 62 vteřinách druhé třetiny. Ujčík poslal dopředu Broše a ten propálil Kučeru - 2:0. Poté se ke slovu dotali i Jihočeši, ale Škoda se Suchánkem narazili na oporu Pražanů Břízu. Ve 32. minutě přišla znova chvíle Bělohlava, kterému se na Kučeru povedl blafák - 3:0. Jihočechům by šanci na obrat v utkání mohla dát branka do přestávky, ale při velké šanci Bartoše se opět blýskl Bříza.

Sparta začala poslední část hry ještě bleskověji než tu předchozí. Už po 39 vteřinách doklepával za bezmocným Kučerou Kratěna - 4:0. Od tohoto momentu zbyl zápasu jediný náboj. Zda se Jihočechům podaří pokazit Břízovi čisté konto. Marně se o to pokoušeli Ondřej se Hřebejkem, povedlo se to až v 49. minutě Štrbovi - 4:1. Do minuty a vteřiny už byl ale rozdíl opět čtyřbrankový. Šance na zdramatizování zápasu vzal soupeřovi v pádu opět Kratěna - 5:1. O tom, že si Budějovičtí odvezou z Prahy půltuctový příděl, rozhodl nájezdem Ujčík - 6:1. Hosté pak ještě dostali šanci alespoň prohru zmírnit, ale v závěru nevyužili dvě přesilovky.

Sen o třech víkendových bodech zůstal jenom snem, po solidním pátečním výkonu a nešťastné prohře s lídrem z Pardubic ho v neděli do oblasti utopie rázně poslala pražská Sparta.

A. Hadamczik (Sparta): "Myslím si, že jsme měli převahu po celý zápas od prvního střídání a donutili svým výkonem soupeře k chybám. Škoda jen, že jsme se brankově neprosadili dříve. Výsledek 6:1 ale hovoří za vše. O setrvání Paroulka budeme jednat s vedením klubu po zápase. Dva roky byl mimo republiku, ale myslím si, že v dosavadním krátkém angažmá předvedl dobré výkony a naznačil, že by byl pro Spartu přínosem."
J. Pouzar (HC ČB): "Přijeli jsme do Prahy s velkou marodkou, což se projevilo na našem výkonu. Kdybychom byli kompletní, tak si myslím, že jsme alespoň bod získali. Branky jsme totiž soupeři nabídli individuálními chybami sami. Trochu nás srazil první gól, který zavinil do té doby výborný Kučera. Zkušené hráče jsem ve třetí třetině stáhnul kvůli jejich chybám i proto, aby si zahráli mladí hráči. Za stavu 3:0 už jsem totiž nečekal, že něco se zápasem zvládneme."