26.11.2002, David Lukeš

Stanislav Procházka vystřelil zlaté tři body!

Čím víc nečekané, tím víc potěší. Budějovičtí hokejisté dokázali v dohrávce 19. kola v Třinci nejtěsněji 1:0. Zasadili tak doma většinou bezchybným Severomoravanům teprve druhou domácí porážku v sezóně, naopak sami dokázali venku teprve podruhé v normální hrací době vyhrát.
Jihočechům se povedl parádní kousek. Oslabený celek si měl podle předpokladů dojet pro pořádný nášup, opak je však pravdou. Udrželi domácí zkrátka, k vítězství jim nakonec stačil pouze jeden gól, který vsítil Stanislav Procházka z pravé strany po nahrávce Filipa Turka. Procházka si tak ve svém druhém zápase za Budějovice připsal druhou branku a dává tím nejlepším způsobem zapomenout na tvrdý střet s Františkem Mrázkem z loňské sezóny. Vladimír Hudáček si připsal letošní třetí nulu.

Závěrečné radosti předcházel obětavý výkon hokejistů HC ČB. Ti začali překvapivě lépe, Michálek však mířil mimo. Postupem času se podle očekávání začali tlačit dopředu domácí, po přihrávce Janků mířil Pavelek pouze do Hudáčka. V 10. minutě na hostujícího gólmana najížděl král extraligy Richard Král, Hudáček mu ale výborně vypíchl kotouč holí.

Rovněž ve druhé třetině dominovaly obrany, týmy se prosazovaly většinou z dálky. Výjimkou byl Filip Turek, jehož střele chyběly pouze milimetry. Turek totiž zblízka trefil pouze pravou tyčku Horčičkovy branky. Na konci druhého dějství oba týmy neproměnily možnost přečíslení.

Poslední třetina se nesla v duchu snahy Třince o získání rozhodujícího náskoku. Domácí trestuhodně nevyužili tři přesilovky. A tak udeřilo na druhé straně, kdy Stanislav Procházka střelou z pravé strany poslal body na jih Čech. Věřme, že na toto vítězství navléknou naši hokejisté v pátek v Litvínově další!

Trenéři řekli podle třineckého domovského serveru hcwerk.cz následující:
Pavel Marek (Třinec): "Celý zápas jsme dřeli, každý chtěl vstřelit rozhodující gól, což se nepodařilo. Nevycházely nám přesilovky a to byl kámen úrazu. Potřebovali jsme proměnit aspoň jednu přesilovku, ale Budějovice se na nás dobře připravily. Soupeře jsme nepodcenili, ten byl ale po hráčských výměnách v euforii, hrál uvolněně a zápas zvládl."
Jaroslav Pouzar (HC ČB): "Všichni jste si mysleli, že po změnách, které jsme učinili, přijedeme oslabeni. Nejsme sice po psychické stránce na výši, ale stihli jsme tým dát dohromady. Hráči dnes bojovali i na střídačce a dokázali, že nemáme špatný tým. Za soupeřem jsme se pouštěli, jen když jsme drželi puk, jinak jsme se drželi vzadu a bránili."