18.09.2009, Matěj Mayer

Starší dorost: CEB - HBR 2:1sn - Druhá výhra doma

Č. B u d ě j o v i c e - Druhou výhru v pátém utkání sezóny si dnes připsal starší dorost HC České Budějovice. S Havlíčkovým Brodem si však poradil až na samostetné nájedy. Utkání bylo dlouho bez branek. Oba góly padli až v poslední dvacetiminutovce. Ani prodloužení vítěze utkání neurčilo a tak se jeli samostatné nájezdy, ve kterých byli nakonec úspěšnější domácí. A to zásluhou Jiřího Bárty, který se stal jediným úspěšným střelcem.

V první třetině mnoho velkých šancí k vidění nebylo. Našlo se i pár vyjímek. Roman Bernat vyvážel v oslabení puk z vlastní třetiny a sebral mu ho Erik Novák, který sám před brankářem Gábou minul. Pak měli velkou šanci i domácí, ale ti trefili pouze tyčku hostující branky. Poslední velkou šanci první třetiny měl Švihálek, kterého vyslal do úniku Rousek, Švihálek však branku přestřelil. Do šaten se šlo za stavu 0:0 a čekalo se, kdo první vstřelí branku.

Na začátku druhé třetiny měli velkou šanci hosté, Marek Havel se zjevil sám před Gábou, ale bekhendovou střelou ho nepřekonal. Pak zahrozili domácí. Jan Trummer jel sám na brankáře, který jeho střelu vyrazil vedle brány. Hned po této akci se do sebe pustili Koblasa a Račanský, z rvačky nakonec vyšel jako vítěz domácí hráč. Hosté měli jednu z největších šancí v 29. minutě, kdy Erik Novák nikým nestřežen pálil z levého kruhu nebezpečně bekhendem, brankář Gába střelu vyrazil. V další šanci se objevil Eddie Turek, ten si obhodil obránce a jel sám na Dolejše, ten však jeho pokus vyrazil. Ke konci třetiny dostal Filip Ondráček pěknou přihrávku a jel sám na Gábu, ten jeho nájezd pěkným zákrokem zlikvidoval. Druhá třetiny byla velmi nervózní a stále se čekalo na první gól.

V poslední dvacetiminutovce měli první šanci hosté. Po chybě obránce Heřmánka se řítil na domácí branku jeden z hráčů hostí, Gába ho však vychytal. O pár sekund později, v čase 41:37 napřáhl na modré čáře domácí obránce Ondřej Liška a puk brankáři hostí prošel. Domácí se ale nemohli radovat příliš dlouho. V čase 50:06 se ve skrumáži před domácí brankou nejlépe zorientoval Lukáš Žemlička a bylo vyrovnáno. Hosty branka nabudila a začali hrát lépe, avšak první vážnou šanci po této brance měli domácí. Bernat se Švihálkem jeli dva na jednoho, jejich pohledná akce branku nepřinesla. Poslední dvě minuty utkání patřili hostům. Filip Ondráček a Jan Kubát mohli rozhodnout utkání, ani jeden však ve své šanci neuspěl. V posleních sekundách se hra odehrávala před domácí brankou, ti ale tlaku odolali a tak zápas po šedesáti minutách skončil nerozhodně 1:1.

Prodloužení téměř žádné šance nepřineslo, tu nejvážnější měl domácí útočník Petr Koblasa, jehož střela na lapačku ale neuspěla. Pak přišli na řadu samostatné nájezdy.

V první sérii nájezdů kralovali brankáři, ani jeden hráč se neprosadil. Za domácí nedali Rousek, Heřmánek a Švihálek. Za hosty nedal Kubát, Zdražil ani Honza. Utkání vzal do svých rukou až ve čtvrté sérii nájezdů Jiří Bárta, který blafákem do bekhendu trefil horní růžek branky. Poté, co hostující Plutnar svůj nájezd neproměnil, mohli domácí oslavovat.

Jaroslav Liška, trenér HC České Budějovice: Měli jsme v utkání tlak, ale nedali jsme góla. Pak jsem skórovali z přesilové hry a soupeř vyrovnal těsně po skončení přesilové hry. Zápas byl velmi vyrovnaný a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Utkání bylo velmi nervózní, protože už jsme potřebovali získat body. Řekl bych, že sebevědomí a psychika mužstva jde pomalu nahoru. Nejlepší hráč zápasu byl brankář David Gába, dále Ondřej Liška a Martin Sekara.