23.10.2009, Matěj Mayer

Starší dorost: CEB - LIB 4:2 - Další výhra doma

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost HC České Budějovice zvítězil v pátečním utkání v Budvar Aréně v souboji s libereckými Bílými Tygry. Hosté se sice dostali do vedení, ale o pět minut později vyrovnal Petr Koblasa. Domácí se pak dostali do vedení o dvě branky, hosté sice dokázali snížit, ale vzápětí je čtvrtou brankou dorazil Jan Trummer. Výsledek utkání byl 4:2. Za domácí se nejvíce prosadil Petr Koblasa, který nejprve domácí nastartoval vyrovnávací brankou a připravil i poslední branku domácích.

Utkání začalo velmi svižně a od začátku se hrálo ve vysokém tempu. Ve druhé minutě se přes střední pásmo řítil Lukáš Sedlák a svůj nájezd zakončil střelou, kterou však zastavil Jelínek. V té samé minutě ještě pálil dokonce třikrát od modré čáry domácí obránce Karel Plášil, ani jedna z jeho střel však brankou neskončila. V páté minutě padla první branky utkání, kterou vstřelili hosté. Střelou do modré se prosadil Jakub Staněk. V desáté minutě bylo vyrovnáno. Po pěkné kombinaci se v přesilové hře prosadil Petr Koblasa, který dostal pěknou přihrávku od Jana Trummera. V 15. minutě stál sám před Jelínkem Roman Bernat, jeho pokus však neuspěl. První třetina už žádné branky nepřinesla a do kabin se šlo za vyrovnaného stavu.

Hned v úvodu druhé třetiny se gólově prosadili domácí. Tomáš Rousek pěkně sklepl puk na hůl Romanu Bernatovi, který se vřítil do útočného pásma a prostřelil Jelínka. O dvě minuty později to bylo už 3:1. Sekera sebral v rohu hřiště puk hostujícímu hráči a přihrál ho před bránu Jiřímu Bártovi, ten sice puk za Jelínka neprotlačil, ale ten stejně po dorážce Martina Sekery skončil v brance. O další dvě minuty později hosté snížili. Kapitán David Morong našel ideálně Patrika Urbana, který jel sám na Bláhu, kterého střelou překonal. Utkání pokračovalo stále ve vysokém tempu a hrálo se i hodně tvrdě. To potvrdil Petr Koblasa. Ten narazil za brankou obránce hostů na hrazení a chytře poslal bekhendem puk před branku. Tam si sjel Jan Trummer a domácí vedli opět o dvě branky. Po druhé třetině byl stav 4:2.

Ve třetí třetině už změna skóre nenastala. Utkání sice bylo ve vysokém tempu a docházelo i k mnoha šancím, ale i přesto zůstali oba brankáři nepřekonáni. Největší příležitost ke skórování měli domácí v 51. minutě. Agilní druhá útočná trojice domácích ve složení Trummer - Sedlák - Koblasa si vytvořila v pásmu hostů opět velký tlak. Žádnou branku to však nepřineslo. Dokonce zápasu se stav nezměnil a utkání skončilo 4:2 pro domácí HC České Budějovice.

Jaroslav Liška (HC České Budějovice): My jsme poprvé v sezóně hráli na tři pětky, protože se mi zdálo, že jsme dostatečně odpočinutí na to, abychom to utkání zvládli. Jeden z důvodů byl i ten, že soupeř také hraje na tři pětky. Myslím si, že se to vyplatilo, celý zápas měl výborné tempo. V závěru utkání jsme měli herně navrch a vytvořili jsme si ještě řadu dalších příležitostí. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli. Velmi dobře dnes hráli Jan Trummer a Tomáš Rousek.