13.09.2009, Matěj Mayer

Starší dorost: JIH - CEB 6:4 - Čtvrtý zápas, třetí prohra

Č. B u d ě j o v i c e - Ani ve druhém utkání na hřištích soupeřů nedokázal starší dorost HC České Budějovice zvítězit. Tentokrát se jim nepodařilo vyzrát na mužstvo Dukly Jihlava, s kterým opět nejprve prohrávali a poté se jim povedlo stav dokonce vyrovnat na 3:3. I přesto zápas nedokázali dotáhnout do vítězného konce a nakonec prohráli 6:4. Nejproduktivnějším hráčem Českých Budějovic byl Petr Koblasa, který vstřelil dvě branky.
Jako by úvodní třetina byla jen slabým předkrmem zbytku utkání mezi staršími dorostenci Dukly a Českých Budějovic. Oba týmy se soustředily spíše na defenzivu a jediná branka padla z trestného střílení. V 8. minutě se o ní postaral Ondřej Pěška. Tentýž hráč zvýšil krátce po přestávce na 2:0, když tečoval Prokšovo nahození před branku. Hosty ale druhý domácí gól nezlomil, naopak se ještě zarputileji vrhli do útoku a ve 27. minutě Petr Koblasa zařídil první gól Mountfieldu. I když Dukla zase rychle odskočila na rozdíl dvou branek díky Přemyslu Tobolovi, dva fauly Šidlíka ji o náskok připravily. Nejprve zahákoval Tomáše Rouska v úniku, a ten nařízené trestné střílení proměnil, o pár sekund později usedl na trestnou lavici a v přesilovce vyrovnal Michal Švihálek. V poslední minutě druhé dvacetiminutovky ale ještě stihl strhnout vedení zpět na stranu domácího týmu v přesilovce Vojtěch Zadražil. A jihlavský obránce si podobnou situaci s chutí zopakoval i po přestávce a Dukla znovu vedla o dvě branky. Tím ovšem gólové hody ještě neskončily. Mountfieldu se povedlo odpovědět za necelé tři minuty, podruhé v zápase se trefil Petr Koblasa. Jenže netrvalo dlouho a Marek Prokš zvyšoval po parádní souhře s Pěškou na 6:4. A tentokrát už domácí dvougólový náskok udrželi
Jaroslav Liška, HC České Budějovice: „Máme hodně mladých hráčů, jen devět ročníku 92. Bylo vidět, že na domácí straně byla silová převaha, a to rozhodlo utkání. A také přesilové hry, které soupeř dokázal efektivně proměňovat. Ale myslím si, že naši kluci se budou postupně lepšit.“

Luboš Sláma (Jihlava): „Chtěli jsme hrát co nejvíc u soupeře a naopak co nejméně u nás, což se nám dařilo. V útočném pásmu jsme hráli perfektně, dobře jsme stříleli od beků. Naopak jsme dělali chyby v tom, že naši obránci nestíhali soupeřovy rychlé útočníky. Ale musím kluky pochválit, protože všichni dodržovali taktické povinnosti a utkání odmakali.“ ZápasStarší dorostenci porazili v gólové přestřelce Mountfield