14.08.2007, Tomáš Zetek

Tipsport cup: CEB - SLA 2:1 - Další pohárová výhra

Č. B u d ě j o v i c e - Hokejisté HC MOUNTFIELD, zdá se, šlapou, jak se patří. Po úvodních dvou prohrách v letním Tipsport cupu zaznamenali díky úterní výhře nad Slavií stejný počet vítězství. V duelu se střídaly nudné pasaže s pěknou podívanou, kterou nakonec zvládli strhnout na svou stranu domácí. Rozdílovým gólem byla branka Viktora Hübla.
Samotný úvod utkání přinesl přeci jen opatrnější partii. Hra se sice rozběhla v dobrém tempu a poprvé se přerušovalo až po dvou minutách, ale dost dlouho bylo jediným zápisem do novinářských notýsků vylučování. Až v 7. minutě se natlačil před branku nový muž v českobudějovickém dresu Tomáš Kůrka, ale soupeř mu včas znepříjemnil zakončení do té míry, že domácí útočník nedokázal vystřelit. Poté se naskytla Jihočechům příležitost hrát padesát sekund dvojnásobnou početní převahu. Jejich snaha však vyšla vniveč. Slávisté měli dvě šance, když se při jedné z přesilovek dostal do těsné Turkovi blízkosti Marek Tomica, ale obra v domácí brance nepřekonal, a poté ve vlastním oslabení ujel Tomáš Žižka, ale trefil Turka jen do hrudi. Za domácí kontroval střelou z křídla Tomáš Mertl. Do šaten se šlo za stavu 0:0.

Do prostředního dějství vstoupila mužstva ještě o něco aktivněji. Ve 23. minutě vypíchl kotouč soupeři při rozehrávce Hudec a přiťukl si před brankou s Viktorem Hüblem. Druhý jmenovaný trefil zblízka tyč Svobodovy branky. Ani ne dvě minuty na to musel ukázat své umění Turek. Toman totiž při přesilové hře domácích an útočné modré chyboval a českobudějovický odchovanec Michal Vondrka se vydal sám na gólmana. Nedal. Ve 29. minutě se porpvé měnilo skoŕe. Milan Toman dostal puk na modrou od Sailera a jeho nahození skončilo po trnité cestě skrz chumel těl a betony Svobody v síti - 1:0. Domácí byli v tu chvíli lepším týmem, ale Gulaš po skvělé práci Hřebejka ve velké šanci neuspěl. To se povedlo až ve 37. minutě Viktoru Hüblovi, jenž si počkal na hranici brankoviště na střelu Gřegořka, kterou slávistický gólman neudržel - 2:0. Pražané zbraně nesložili a hrál se konečně pohledný hokej. Do zápasu vrátil Růžičkův tým brzy po druhém domácím úspěchu Jaroslav Bednář, když obral o puk váhajícího Kůrku a zakončil střelou mezi Turkovy betony - 2:1.

Třetí část začala hodně rozvážně a první vzrušení v jejím rámci zaznamenala mužstva až ve 47. minutě, kdy hráli domácí už podruhé v zápase proti třem hráčům soupeře. Ani tentokrát při dvojnásobné převahze nevystřelili na branku. Zato o dvě minuty později už musel Svoboda do rozkleku. Prakticky celé útočné pásmo objel Lukáš Květoň a z pravé strany ránou švihem podruhé v utkání rozezvučel tyč slávistické klece. Poslední čtvrthodinu se hrálo ve velkém tempu a zbytečně se nepřerušovalo. Při vloučení Borovanského chyboval na útočné modré Frolo, ale ani druhý samostatný nájezd večera exbudějovický Vondrka neproměnil. Jihočeši si pak už došli v klidu k těsnému vítězství.