ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
02.10.2004, Miroslav Janíček, Martin Gahler

UNL - CEB 2:3 - Dvořák s Prospalem pokořili Ústecké Lvy

Jihočeši na novém ústeckém stadionu jednobrankovým rozdílem vydřeli své další vítězství. Prvním gólem ústeckých Lvů v přesilovce se budějovický kádr nenechal nijak pokořit a ve druhé třetině nedal svému soupeři žádnou šanci na oddech. Jen Jankových držel Ústí v naději, když ve druhé třetině srovnal stav zápasu na 2:2. Radek Dvořák s Václavem Prospalem se ale s nerozhodným stavem nechtěli smířit a ve třetí třetině definitivně rozhodli. Na Dvořákův gól již domácí nestačili v závěru utkání odpovědět.
Šlágr kola se odehrál na zimním stadionu v Ústí nad Labem. Na led do té doby prvních Lvů zavítaly druhé České Budějovice. Před více než šestitisícovou návštěvou byla skvělá atmosféra i špičkový hokej. Utkání se nakonec změnilo spíše v minisouboj hokejistů Slovanu s Václavem Prospalem a Radkem Dvořákem, který skončil 1:3 ve prospěch českobudějovických posil z NHL. Trenér Jandač sázel hlavně ne jejich výkony s tím, že jejich útok posílal na led prakticky ob jedno střídání. Ostatní hráče z jihu Čech zámořské posily svým výkonem téměř zastínili.

Domácí hokejisté se pustili do soupeře bez respektu, první střelu na branku ale zaznamenali hosté. Ve 4. minutě se do střely opřel tísněný Prospal, rozhodčí nepřehlédl Koudelkovo podražení a na světě byla první přesilovka. Hra postupně strhla i diváky, a tak byla na stadionu neobvykle bouřlivá atmosféra. Po několika nebezpečných závarech před Sáblíkem se hra přenesla i na druhou stranu, kde si počínal nedovoleně Hřebejk a oslabil tak svoje mužstvo. Při domácí přesilovce se zaskvěl ukázkovým semaforem Chábera, když chytil Pavlasovu jedovku od modré. Ve 12. minutě zatáhl při rychlém protiútoku do útočného pásma kotouč Fink a Švík zamířil z první těsně nad branku. O minutu později vložil unikajícímu Jankových do střely hůl Jančařík. V 15. minutě měli Lvi opět výhodu jednoho muže v poli, ale 40 vteřin před jejím vypršením putoval na trestnou lavici za držení hole ještě Jindra. Přesilovku 5 proti 3 domácí příliš nezvládli, když všechny jejich střely hostující brankář bez větší námahy pochytal. Ta následná 5 proti 4 už však přinesla změnu skóre. Od modré čáry napřáhl Jan Kudrna a jeho střela prolétla až do sítě za Cháberou. 2 minuty před sirénou ještě musel Mucha za cenu faulu hasit sólo Jiřího Kudrny.

Druhá třetina začala náporem hokejistů z jihu Čech. Výjimku přinesla 22. minuta, kdy zachytil rozehrávku Fink a spolu se Švíkem se dostali do přečíslení 2 na 1. Naštěstí pro Cháberu zazvonil Fink pouze na tyč jeho svatyně. Štěstí měl hostující brankář i ve 26. minutě, kdy hráli domácí oslabení a po nahození z rohu na branku puk zacinkal o boční konstrukci a Chábera vůbec nevěděl, kde má kotouč. Poté už začaly úřadovat posily z NHL. Přetížená domácí obrana jim poskytla sice jen minimum prostoru, ale po bleskové přihrávce Dvořáka zvednul z blízka Prospal bekhendem kotouč nad bezmocného Sáblíka - 1:1. Obrat hosté dokonali přesně za 2 minuty, když si oba aktéři jen vyměnili role. Po přihrávce Prospala zasunul kotouč za záda domácího brankáře Dvořák. S odpovědí však ani domácí Lvi neotáleli příliš dlouho. Po fatální Lužově hrubce Drábek poslal dlouhý pas na Jankových a na jeho pohotovou střelu z kruhu Chábera vůbec nestihl reagovat - 2:2. Před koncem třetiny si přesilovku zkusili ještě i Jihočeši. Akcie Slovanu byly zatím stále vysoko jen díky fantastickým zákrokům Sáblíka v domácí brance.

Do závěrečné třetiny vstoupila obě mužstva s vědomím, že jediná chyba by mohla znamenat ztrátu všech bodů. Hrál se důrazný hokej s množstvím soubojů u hrazení. To však vydrželo pouze necelé 3 minuty. Krajánci z NHL společně s Hřebejkem dostali opět kousíček prostoru a po krásné akci na jeden dotek tvrdě trestali. Vítěznou branku vstřelil po Prospalově přihrávce osamocený Dvořák. S přibývajícími minutami se na hokejky domácích hokejistů začala vkrádat nervozita. V 50. minutě ujel v oslabení Prospal a jen díky Sáblíkovu skvělém zákroku byli domácí stále ve hře. Zbytek zápasu se nesl v duchu snahy domácích o vyrovnání, naproti tomu hosté se snažili už hubený náskok za každou cenu ubránit. V 56. minutě brankář hostí vychytal Koudelkův brejk a vzápětí měl obrovskou šanci, když mu po Finkově střele propadl kotouč za záda. Diváci už křičeli gól, ale Chábera ještě stačil puk tancující na brankové čáře uklidit pod lapačku. Tlak Slovanu postupně narůstal a hosté se ubránili jen za cenu mírně nedovoleného zákroku. Za podražení putoval na trestnou lavici v 59. minutě Jančařík. Hostující trenéři si vyžádali oddechový čas a domácí odvolali brankáře. I přes obrovskou snahu však již Lvi vyrovnat nedokázali.

Ohlasy po zápasu
Josef Jandač (HC České Budějovice): "Myslím si, že to bylo z obou stran kvalitní utkání. Bylo znát, že hrají mužstva z prvních dvou příček. Utkání mělo dobrou atmosféru, bylo plno lidí a pro nás mělo šťastný konec. V první třetině jsme zbytečně faulovali a byli jsme čtyřikrát venku. Ve druhé třetině se nám to podařilo otočit, ale pak jsme po nepochopitelné individuální hrubce Luži nechali soupeře vyrovnat. Pak ve třetí třetině, když jsme dali vítězný gól, byl soupeř stále nebezpečný, kousal a tam při nás stálo i štěstí. Na konci jsme to ještě trochu zbytečně otevřeli. Soupeř navíc dostal šanci po faulu, který si myslím, že nebyl, hrát 6 na 4. Tam jsme měli určitě také trochu štěstí, ale uhráli jsme to. Mrzí mne závěr utkání, kdy došlo k nesmyslnému zranění Martínka. Zřejmě mu zlomili prst hokejkou. Ještě se podíváme na videokazetu. Jestli tam objevíme nějaký záměr nebo úmysl, tak to dáme dál disciplinárce, ať se s tím poperou. Že Prospal s Dvořákem byli pořád na ledě? Samozřejmě, když takové hráče máte, tak je přece nenecháte na střídačce. Oni to zvládnou, oni to můžou klidně hrát na dvě pětky a jestliže mám takové hráče v mužstvu, tak je musím umět vytížit a dát jim prostor. Dnes jednoznačně rozhodli utkání. Oni byli ti, kdo určoval ráz utkání. "

Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Za předvedený výkon bych chtěl všechny hráče pochválit, protože se nemáme za co stydět. Ke kvalitě utkání jsme přispěli jak my, tak i hosté. Od první do poslední minuty jsme dřeli, ale samozřejmě, chyb jsme se nevyvarovali. Vzhledem k vývoji utkání si myslím, že bod bychom si určitě zasloužili, nebo spíš s bodem bychom byli spokojeni. Jestli se dali Prospal s Dvořákem uhlídat? I v extraligových týmech to dnes hráči z NHL táhnou a dokážou za zápas nasázet třeba i 5 branek. Je to o soutěž výš a také se tam může polemizovat o tom, jestli se dají ubránit lépe nebo ne. My jsme dělali, co jsme mohli, ale tahle lajna to utkání prostě rozhodla. Já jsem ale přesto před utkáním věřil, že i když tu bude mít soupeř tři hráče z NHL, že se s tím dokážeme vyrovnat. Dnes nás nakonec může mrzet bodová ztráta, ale určitě ne předvedený výkon. Rozhodně si myslím, že to bylo špičkové utkání. My máme dobré návštěvy i na jiné soupeře a já jsem rád, že na České Budějovice jsme dokázali stadion téměř vyprodat a myslím, že atmosféra byla vynikající pro obě strany. Dnes to bylo velmi dobré i v tom, že nepovzbuzovali jen fanoušci za brankou, ale celý stadion, a to i v době, kdy se nedařilo."

Sociální sítě

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...

65. narozeniny dnes slaví bývalý útočník Motoru Karel Caldr. V klubu hrál 3 sezony, celkem byl připraven do 45 zápasů a v nich...

???? Ve čtvrtek ráno se našemu obránci Niklasovi a jeho přítelkyni Alvě narodil syn Lukas! Gratulujeme a přejeme hodně zdraví, a...