17.10.2018, Denisa Józsová

VSE - CEB 2:3 - Paráda! Motor uťal vítěznou sérii Vsetína a bere ze zápasu tři body

S cílem přerušit sérii osmi výher soupeře jeli Jihočeši na led Vsetína. Vedení se v tomto utkání přelévalo ze strany na stranu, ovšem poslední slovo měly České Budějovice. Ty vstřelily vítěznou trefu v přesilové hře zásluhou Lukáše Endála. Poprvé se od svého příchodu trefil René Vydarený.

Ihned po šesti vteřinách se Vsetín provinil faulem, a tak hrály České Budějovice první přesilovou hru v utkání. Ty měly celkem tlak v útočném pásmu, jenže branku se jim nepodařilo vstřelit. I Vsetínští si brzy zahráli početní výhodu, ovšem Strmeň moc práce neměl. Dobrou šanci na vstřelení prvního gólu v utkání měl Luboš Rob. Ten si najel do kruhu, ale proti jeho střele si jihočeský gólman dobře vyjel a vyrazil puk betonem. První branku viděli diváci v šestnácté minutě, tu vstřelili Valaši v přesilové hře, kterou využili po pouhých osmi vteřinách. Mitchell Theoret to zkusil z prostoru kruhu na přední tyč a našel tam skulinku, kterou puk prošel až do brány. O minutu později bylo srovnáno. Domácí obránce srazil střelu přesně na hůl Karla Plášila, jehož dělovka se zastavila až o síťku v bráně. Do konce třetiny nebyla k vidění žádná další výraznější příležitost, a tak se šlo do kabin za remízového stavu.

I do začátku druhé třetiny vstoupili hokejisté Motoru slušně. To se navíc ukázalo vstřelenou brankou. Pavel Pýcha prostrčil kotouč na Reného Vydareného. Ten se dostal se svým spoluhráčem do přečíslení, ovšem celou akci vzal na sebe a jeho slušná střela zápěstím skončila mezi betony Gáby. Jihočeský hráč s číslem osmdesát jedna vstřelil první branku od svého návratu. Hra nadále probíhala ve vysokém tempu, kdy se oba týmy dokázaly dostat ke střelám, ovšem oba gólmani odolávali, ale jen do třicáté sedmé minuty. Karafiát poslal puk na branku, kde se snažil dorážet Theoret. Ten ovšem kotouč do brány nedostal, jenže ho přihrál přesně na hůl Romana Ráce, jenž se střelou do prázdné klece nemýlil. Na druhé straně mohly jít České Budějovice zpět do vedení. Nejprve se dostal do gólové šance Žiga Pavlin, který dostal pas na střed hřiště, střela se mu ovšem moc nepovedla a Gába udržel puk mezi rukou a tělem. Následně pálil Doležal a jeho spoluhráč trefil místo odkryté části brány jen tyč. I po druhé třetině se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Na začátku poslední třetiny hráli domácí ještě přesilovou hru a vytvořili si dobrou šanci. Theoret poslal dobrý pas na Karafiáta, jenže ten trefil jen tyčku. Na druhé straně se dostal do rychlého přečíslení Motor, ale rychlá střela letěla jen vedle brány. Jihočeši byli lepším týmem, což vyústilo v přesilovou hru pět na tři a Motor jí využít dokázal. Martin Novák poslal přihrávku Lukáši Endálovi, jehož rána z první letěla přesně pod víko. Domácí tým byl po této brance jako opařený, navíc Českým Budějovicím pokračovala přesilová hra. V té se už neprosadily. Jihočeši si poté vše sami zkomplikovali, když se nechali v posledních sedmi minutách vyloučit hned dvakrát. I tyto situace ovšem hosté ustáli, a nakonec si připsali všechny tři body za výhru 3:2!

Václav Prospal (ČEZ MOTOR České Budějovice): Vždycky můžeš hrát líp. Kluci to dnes odmakali. Na utkání byla dnes parádní atmosféra a nádherný hokejový zápas. Dvě mužstva, co hrála na vítězství. Myslím si, že ve třetí třetině jsme byli schopni proměnit přesilovku, a proto jsme i vyhráli. Mně se ten zápas moc líbil. Ze střídačky měl zápas energii, měl nasazení, bojovnost z obou dvou stran. Byla v něm vášeň, byly v tom emoce tady ze strany diváků, kteří jsou tady perfektní vždycky. Samozřejmě mluvím za nás, ale pro nás krásné utkání se šťastným koncem a za mě dnes, nechci říkat stoprocentní spokojenost, ale spokojenost.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Dnes viděli fanoušci dobrý zápas. Motor hrál výborně. Myslím si, že nám dnes scházela trošku ta energie, že jsme spoustu těch utkání teď odehráli tak, že se ke konci stahovalo na tři lajny a říkám trošičku nám pak scházela energie. I z toho vyplývalo, že Motor měl lepší pohyb. My jsme svoje šance měli, ale bohužel se nám je nepodařilo proměnit a ve třetí třetině jsme hráli hodně dlouho ve třech na pět, a to nám vzalo další potřebnou energii, která možná v závěru chyběla. Nakonec jsme právě v oslabení dostali rozhodující gól na 2:3. Máme trochu pocit, jako bychom hráli každý zápas venku. Občas nám připadá, že některé zákroky jsou na druhé straně posuzovány jinak. Bohužel nejde hrát skoro 4 minuty 5 na 3 za dle nás hodně přísná vyloučení. Ale není na nás hodnotit výkony sudích. Pokud soupeř vystřelí 45-krát a my pouze 20-krát nemůžeme čekat, že v každém utkání se k nám přikloní to potřebné štěstí.